žolipajoviu dalys

Žoliapjovė yra vienas iš svarbiausių sodo įrankių. Be jo kiemas užželtų ir taptų nebe jaukia veja, ant kurios gera pasitiesti pledą ir įsitaisyti šeštadienio iškylai, o tiesiog plyna laukyme, kurioje dar ir pasiklysti įmanoma.

Norite sode ar nuosavame kieme jaukumo? Prižiūrėkite veją! Tačiau ką daryti, jei matote, kad žoliapjovė nebedirba taip efektyviai kaip anksčiau? Didelė tikimybė, kad laikas atnaujinti kai kurias dalis. Kas kaip ir kodėl – plačiau tekste.

 

Kaip žinoti, kad žoliapjovė reikalauja atnaujinimo?

Juokas juokais, tačiau jei pastebėjote įrangos kaitimą, labai tikėtina, kad reikalingos ne tik naujos žoliapjovių dalys, bet dar ir nauja žoliapjovė. Kaistantis aparatas reiškia, kad keisti reikia beveik viską. Tai tiesiog ženklas, kad Jūsų turima įranga paseno ir, kad ir kaip liūdna būtų tai dar kartą akcentuoti, teks pirkti naują. Taip pat pateikiame dar kelis atvejus, kurie leis suvokti, kad atnaujinimas būtinas.

• Pjaunant veją žoliapjovė kemšasi, ant pievos mėtosi gabalai žolės gniutulų, tačiau maišas, į kurį keliauja nuopjovos, yra išvalytas. Tikėtina, kad laikas išvalyti viską. Ir labai, labai nuosekliai.

• Pjaunant pievą, dalis jos lieka nenupjauta, pjaunama nelygiais plėmais, tad tenka dar ir dar kartą nuvažiuoti per visą plotą, kol viskas būna gražiai nupjauta. Jei pastebite tokią problemą, tai gal laikas pagaląsti pjovimo peiliukus? Šios žoliapjovių dalys keičiamos bene dažniausiai.. dažniausiai reiškia, kad keisti viską tenka bent kartą per sezoną. Jei ir Jums taip nutiko, užsukite į „Husqvarna“ sodo prekių parduotuves.

• Dar vienas dalykas, kuris dažnai reikalauja atnaujinimo, tai žoliapjovės filtras. Kuo dažniau jį valysite, tuo jis ilgiau tarnaus. Tačiau neprižiūrimą filtrą keisti gali tekti netgi kelis kartus per sezoną. Ir nors jo kaina ne tokia ir didelė, papildomos išlaidos, kurių neplanavote, visada vargina.

• Na, kartais prireikia keisti ir vejapjovės žvakes, tačiau šis atvejis jau retesnis. Tai dažniausiai reikalinga benzininėms žoliapjovėms. Tad jei niekaip negalite po žiemos sezono užkurti savo žoliapjovės, pabandykite pakeisti žvakes.

 

Žoliapjovių dalys keitimo reikalaus ne taip ir dažnai, jei tinkamai ją prižiūrėsite. Tad kuo gražiau prižiūrėsite, tuo geriau ji Jums tarnaus ir nereikės leisti papildomai nenumatytų biudžetų išlaidų ar tokių dalių kaip filtras ar žoliapjovės žvakės.