Namų apšiltinimas yra ganėtinai aktuali tema, ypač artėjant žiemai. Tai ypatingai svarbi tema tiems, kurie galvoja savo namus atnaujinti ir nori tai padaryti kuo geriau. Norint sužinoti, kaip būtų galima geriau namuose išlaikyti šilumą, galima vieno tipo namus paimti kaip pavyzdį. Šį kartą bus aptariamas karkasinis namas ir jo apšiltinimas.

 

Karkasinių namų išskirtinumas

Visų pirma, šis pavyzdys išsiskiria tuo, kad priešingai nei betoniniai daugiaaukščiai arba dažni mūriniai namai, jam pastatyti buvo naudojamos visiškai natūralios medžiagos. Daugiausia tai yra medis, kuris yra atsinaujinantis šaltinis – vien todėl daug įmonių dažniau nusprendžia jį naudoti savo produktuose. Priešinai nei gali pasirodyti, medinis būstas nėra laikinas, greitai pastatomas namelis, skirtas sodams – jame galima ir nuolat gyventi. Tokį išskirtinumą suteikia naudojamos medžiagos.

 

Apšiltinimo medžiagos

Kaip ir namo sienoms, apšiltinimui taip pat naudojama natūrali medžiaga, gauta iš atsinaujinančių šaltinių. Tai iš medžio pagaminta speciali vata, kuri dedama tarp plokščių. Nors taip karkasinis namas išeina plonesnėmis sienomis, galite nesibaiminti dėl šilumos kokybės. Be jokių nesklandumų šiluma bus sulaikoma viduje. Ši medžiaga ypatinga ir tuo, kad ji neskleidžia žalingų medžiagų į orą, todėl tinka asmenims, turintiems alergijas. Tokią vatą netgi galima liesti be jokios apsaugos, o namuose ji gali palaikyti švaraus oro koncentraciją, todėl ir žiemos metu kvėpuosite švarų orą.

Kitos naudojamos apšiltinimo medžiagos yra fermacelio plokštės. Šios yra susijusios su avies vilna, tad net nereikia minėti, kaip gerai šilumą išlaiko ši statybos dalis. Ši medžiaga ne tik padės sulaikyti šilumą viduje, bet galės veikti ir kaip kokybiškas garso izoliatorius. Jų naudojimas kartu su medžio vata leidžia išlaikyti didelį kiekį šilumos ar vėsos viduje sumažinant sienų storį. Šios medžiagos vėliau uždailinamos molio tinku, kuris suteikia natūralumo įspūdį namuose.

 

Naudojamos medžiagos apšiltinti yra natūralios ir kokybiškos, tačiau skeptikai neturėtų iš karto prieštarauti, kad sintetinės turi daugiau privalumų. Teisingas šių medžiagų naudojimas kartu gali užtikrinti, kad profesionaliai pastatytas karkasinis namas net ir gūdžiausią žiemos naktį išliks šiltas ir jaukus.