Apie vaikų miegamąjį kalbėta yra tikrai daug. Vieni akcentuoja interjero dizaino ypatybes, kita kalba, kokia svarbi šioje erdvėje yra vaikiška lova, treti pasakoja kaip išrinkti rašomąjį stalą. Visi šie aspektai yra tikrai reikšmingi įrengiant ir apstatant vaikų miegamąjį, tačiau į ką reikėtų kreipti daugiausiai dėmesio?

 

Kokie baldai vaiko miegamajame būti privalo?

Ar tai bus berniuko, ar mergaitės, ar brolio ir sesers bendras miegamasis, bendri reikalingiausi baldai turbūt nekinta – tai lova, spinta ir stalas. Taip, be šių baldų vaikų kambarys gali atrodys ne visai išpildytas. Pastebėta, kad lovos pasirinkimui tėvai dažniausiai skiria bene daugiausiai dėmesio. Aišku, jei kambarys kuriamas dar kūdikiui, tuomet lovelė tikrai turi daugiausiai reikšmės, tačiau paaugusiems vaikams daug reikšmės turi ir kiti baldai. Štai mokyklinio amžiaus vaikai daugiau laiko praleidžia prie rašomojo stalo ruošiant namų darbus arba lauke, o tokiu atveju vaikiška lova yra reikalinga tik kokybiškam poilsiui. Tuomet daugiau dėmesio reikia skirti rašomojo stalo pasirinkimui, siekiant, kad šis būtų funkcionalus ir patogus augančioms atžaloms.

 

Svarbiausia – žaismingumas

Tam, kad vaikų miegamasis taptų jaukia erdve, ši ne tik turėtų būti apstatyta funkcionaliais ir vaiko poreikius atitinkančiais baldais. Bene daugiausiai dėmesio skirti reikia ne stalo ar lovos funkcionalumui, o jų dizainui. Mažieji į gyvenimą žiūri visiškai kitokiomis akimis nei suaugusieji – vaikai naudoja daugiau vaizduotės, todėl tam, kad šie galėtų lavinti savo fantaziją, reikia pasistengti. Ir svarbiausia čia tampa – žaismingumas.

Kartais, siekiant vaikų kambario dizainą sukurti kuo įdomesnį, persistengiama. Patalpa apkraunama daiktais, baldais, įvairiomis detalėmis, kol galų gale interjeras tampa panašus į daugybės nesvarbių detalių mišinį. Jei norite išlaikyti estetikos ir žaismingumo balansą, derinkite tarpusavyje detales ir stilių. Vaikiška lova, spinta ir knygų lentynos gali būti derinamos dizaino atžvilgiu, o prie ryškių sienos, spalvine gama galima priderinti minkštą kilimą. Taip pat stipriai atsižvelgti vertėtų į vaiko pomėgius. Jei Jūsų atžala mėgsta krepšinį, įtaisykite prie sienos krepšinio lanką. Jei mergaitė žavisi astronomija, vieną sieną galima papuošti žvaigždėlapiu su pavadinimais. Rasti galima daug netradicinių sprendimų, kurie vaikų miegamajam suteiks savotiško žavesio, įneš į patalpą naujų spalvų. Skirkite daugiau dėmesio bendros erdvės vizijos kūrimui, o tik po to rinkitės baldus.