reguliuojamo aukščio stalas - sena atrasta naujai

Pirmuoju sakiniu kviečiame Jus minutei šoktelėti į vaikystę. Ar prisimenate įvairiausias šventes, prie kurių vaišių mama ir močiutė dirbdavo nuo ankstyvo ryto? Kaip slapčia iš už spintos ištraukdavo stalą, ištiesdavo jį vidury kiemo ir sudėdavo visus nuo 6 valandos ryto gamintus patiekalus? Kaip gardžiai šie kvepėdavo! Ir kaip godžiai norėdavosi prisikimšti žandus visų tų mamos ir močiutės tendemo gamintų kepinių. Tik sąžinė pristabdydavo ir liepdavo sustoti. Na, arba mama. Ir tiesa, tikriausiai apie tą išskleidžiamą stalą nė karto per daug ir nesusimąstėte ar ne? Tai mes šįkart norėtume pakalbėti būtent apie jį.

 

Funkcionaliausias tų laikų baldas

Tai nebuvo reguliuojamo aukščio stalas, tačiau tarsi knyga išsiskleidžiantis baldas tikrai tarnaudavo beveik visomis progomis. Ir per vaikų gimtadienius, ir per jubiliejus, per giminės suvažiavimus ir per gedulingus pietus. Puikiai tikdavo ir per Velykas, ir per Kalėdas, ir per Naujuosius metus. O dar kartais vaikai jį naudodavo ir vietoj rašomojo stalo, išskleisdami jį per pusę. Tačiau, kai jo nereikėdavo, nė su žiburiu, atrodydavo, nerasi. Stovėdavo kažkur paslėptas ir vietos neužimdamas, ir žvilgsnio nekliudydamas. Ir šiandien, kai pagalvoji, prireikus didesnio stalo, mes ieškome kažko panašaus pasąmoningai.

 

Jų ir šiandien galima rasti

Taip, jų ir šiandien galima rasti. Tik šiais laikais toks stalas vadinamas išmaniu. Nes kai kurie žmonės apie tokius išvis nėra girdėję, jei seneliai tokio neturėjo. Tai jeigu šiandien netyčia prireiktų didesnio stalo, o vietos namuose jam laikyti kaip ir mažoka, į paieškos laukelį veskite žodžius „reguliuojamo aukščio stalas“. Nes šiandien tokie stalai ne tik gali padidinti paviršiaus plotą, bet dar ir pasikelti aukščiau arba nusileisti žemiau. Ir šiandien jie taip pat tarnauja per šventes, ir per susibūrimus. Kartais jie – įprasti svetainės staliukai, kartais virs valgomojo stalais.

Ir kas pasakys, kad jie nereikalingi? Sumažinsi iki visiško minimumo ir paslėpsi po lova. Ir štai vietos bus ir vakarėliui, ir dideliam čiužiniui ištiesi, o stalo ir vėl nė prisimerkęs nerasi. Patogu, paprasta, o svarbiausia funkcionalu ir taupo mūsų ir taip ankštų namų vietą. Taupykite. Nepirkite didžiulio stalo, kurio vėliau neturėsite kur dėti. Atraskite funkcionalius, šiek tiek vaikystę primenančius ir praktiškai pritaikomus baldus.