langinės

Sprendimas statyti nuosavą namą dažniausiai kyla iš to, kad norisi turėti būstą, kuris visiškai atitiktų jūsų stilių, o ne statinį, kuriame jau kažkas kūrė savo šeimą ir istoriją. Tai yra viena svarbiausių investicijų asmens gyvenime, todėl prieš darant šį sprendimą, aktualu išsiaiškinti statybos, o tiksliau, karkasinio namo kainą.

 

Architektai ir statybos įmonė

Norint, kad namas nebūtų tiesiog dėžutė, kur gyvensite, svarbus profesionalus statinio išplanavimas ir statymas. Kai kuriais atvejais architektus, galinčius suplanuoti ne tik kaip atrodys jūsų namo išorė, bet ir vidus, gali pasiūlyti ir statybos įmonės, besirūpinančios visu namo projektu. Svarbiausia su architektais kontaktuoti nuolatos, išsakyti savo norus ir kritiką, kad jums būtų pateikti namo variantai kuo anksčiau. Jei nutylėsite tam tikras detales, kurios jau bus perduotos rangovams, vėliau galite gyventi name, kuris nevisiškai atitiks jūsų poreikius.

 

Sklypo vieta

Architektams, statybos įmonei, planuojančiai jūsų būsimuosius namus, taip pat yra labai svarbi vieta, kur stovės namas. Juk negalite planuoti statybų vidury miesto ar bet kokiame sklype: tai yra dar viena aktuali pasirinkimo dalis, nuo kurio gali keistis ir karkasinio namo kaina. Ieškodami geriausio sklypo, atkreipkite dėmesį, kur jis bus: netoli gatvės, šalia kitų namų, ar netoli yra reikiamos parduotuvės, institucijos. Galbūt sklypas yra šalia miško, tuomet gal architektai pasiūlys išlaikyti natūralią tematiką, tai yra gamtos spalvas savo namo išorei ir vidui. Jei namas bus prie gatvės, galbūt bus verta investuoti į stipresnę garso izoliaciją.

 

Statybų eiga

Karkasiniai namai iš kitų išsiskiria tuo, kad yra itin greitai pastatomi. Naujieji šeimininkai į savo namus įžengti gali vos po 3 – 4 mėnesių, kai statant mūrinį namą, jiems reikėtų laukti bent pusę metų. Paprastai statant namą yra naudojama horizontalioji statyba, kada gulinti siena yra surenkama ir tik tuomet pastatoma ant apvado. Tai leidžia tiksliai išmatuoti vienas šalia kito esančius stovus, sudėti apšiltinimo medžiagą.

 

Žinoma, čia yra surašytos tik pagrindinės detalės, leidžiančios jums susidaryti vaizdą apie karkasinių namų statybą. Jei norite daugiau sužinoti apie karkasinio namo kainą, statybos eigą, būtina susisiekti su statybos rangovais.