Paprastumas, minimalizmas, skandinaviškas stilius tiesiog veržiasi į gyvenamųjų namų interjerus ir eksterjerus. Pradėta vengti naudoti daiktus, kurie bereikalingai užgriozdina aplinką ar daro ją nepraktišką. Dėl šios priežasties, toks daiktas kaip sietynas tikrai nebus tinkamas kiekvienam kambariui. Ar galima sietyną laikyti savotiška prabangos preke ir ar jie apskritai vis dar yra populiarus pasirinkimas formuojant kambarių apšvietimą?

 

Specialaus interjero reikalaujantis šviestuvas

Paprastas klasikinis arba šiek tiek modernesnis šviestuvas tikriausiai tiks bene kiekvienuose namuose. Tačiau kalbant apie sietynus, situacija kiek kita.

Dažniausiai šio tipo šviestuvai atrodo gan prabangiai, kuria elegancijos, oficialumo pojūtį. Nuo seno šiuose šviestuvuose naudojamos kristalinės dekoracijos, kurios dažnai yra kabančios, suteikiančios šviestuvui dydžio ir kerinčio blizgumo. Tikrai nepakabinsite tokio tipo šviestuvo virtuvėje ar miegamajame. Na, pakabinti tai galite, bet tai tikrai atrodys neskoningai (neskaitant atvejų, kai sietynas šiek tiek modernizuotas ir tikrai įsipaišo į bendrą vaizdą).

Dažniausiai sietynai kabinami valgomajame arba svetainėje, kur verda gyvenimas. Interjeras dažniausiai tokiu atveju būna klasikinis, tačiau geras dizaineris sugebės sietyną pritaikyti ir modernesnėje aplinkoje. Vis dėlto, galima sakyti, kad sprendimą dėl sietyno įsigijimo turi diktuoti pati aplinka. Jei tokį šviestuvą pirksite tik dėl to, kad norite ir VISKAS, tai labai gali būti, kad gailėsitės savo sprendimo.

 

Sietynų tipai džiugina akį

Kiek aukščiau minėjome, kad geras dizaineris sietyną pritaikys ne tik klasikinėje, bet ir kiek modernesnėje aplinkoje. To priežastis didelė skirtingų tipų sietynų pasiūla.

Tikrai ne visi sietynai yra itin prabangūs, dabinti kristalais ir kitokiais spindinčiais papuošimais. Ir tikrai ne visi šio tipo šviestuvai yra masyvūs ir dideli. Tiesą sakant, šiomis dienomis galima rasti gan minimalaus stiliaus sietynų, kurie bus papuošti vos keliomis virvelėmis spindinčių akmenukų, o lemputes švies kuklūs gaubtai. Toks sietynas puikiai tiks kiek mažesnėje erdvėje ar norintiems turėti tik mažą prabangos akcentą.

 

Apibendrinus galima teigti, kad sietynai vis dar nepalieka mūsų namų interjero. Keičiantis madoms jie modernizuojami, kiek keičiami, kad atitiktų ir išrankiausiųjų poreikius. Tokio šviestuvo pasirinkimas gali tapti puikiu pasirinkimu siekiant į namus įnešti šiek tiek klasikos ir prabangos dvelksmo.