Roletai, langų roletai

Galvojate atsinaujinti savo kambarius? Artėjant žiemai tai tikrai pravartu padaryti. Šaltuoju metų sezonu taip pat verta patikrinti, kad parinkti roletai plastikiniams langams būtų tokie, kurie padeda sulaikyti namų šilumą viduje ir neišleidžia jos į lauką. Kokie roletai galėtų tai padaryti?

Pasirinkti roletai visų pirma turėtų būti storesnės, tvirčiau supintos medžiagos. Tai turi būti nurodyta roleto informaciniame lape, kuriame surašyta, kokios medžiagos buvo panaudotos, aprašytas jų supynimo tipas.

Kodėl rinktis būtent roletus? Pagrindinis roletų privalumas tas, kad jie dengia tik langą, pro kurį lengviau į namus ateina šaltis. Tai reiškia, kad jie neuždengia šilumą skleidžiančio radiatoriaus, todėl jo šiluma gali tolygiai pasklisti po kambarį. Jei pasirenkama langus dengti užuolaidomis, tuomet dalis šilumos yra sulaikoma šalia lango. Roletai plastikiniams langams yra puikus pasirinkimas žiemai, nes šilumą laikys ne tik tinkamas langas, bet ir teisinga išrinkta medžiaga, kuri dengs tik langą, tai yra tą vietą, pro kurią išeina daugiausia šilumos.

Roletai taip pat puikus variantas tiems, kurie nori minimalistinio interjero. Toks langų uždengimas per daug neužima vietos (ne taip, kaip masyvios užuolaidos). Jei norite itin minimalistinio varianto, tuomet galite rinktis ir fasado roletus. Šie roletai saulę dengia iš išorės. Jei norite dvigubos apsaugos, tuomet galite rinktis ne tik fasado roletus, bet ir sumontuotus viduje.

Tačiau roletai ne visur tinka. Pavyzdžiui, jei yra kampas, keistos formos ar dydžio langas, tuomet gali būti sunku pritaikyti roletus. Tada gali būti ir sunkiau išlaikyti šilumą viduje, nes būtent roletai plastikiniams langams užtikrina išlaikomą tą patį šilumos lygį. Žinoma, nepamirškite ir kartu pritaikyti kitų patarimų. Juk vien todėl, kad roletai taupys šilumą, tai nereiškia, kad turėtumėte sėdėti atsidarę langus.

 

Besirūpindami šiluma namuose, neužmirškite kambaryje turėti pledų, veikiantį termostatą. Svarbiausia, kad visi langai būtų uždengti, o nenaudojami kambariai uždaryti. Taip yra sumažinama reikalinga erdvė sklisti šilumai, tad jos reikia taip pat mažiau. O rinkdamiesi roletus atkreipkite dėmesį ir į jų paskirtį. Pavyzdžiui, jei norite langus ne tik uždengti, bet ir papuošti, jums geriau tiktų dviejų audinių roletai.