svetainės interjeras, minimalizmas, interjero patarimai

Pavargote nuo nuolatinio tvarkymosi? Pastebite, kad vos susitvarkote, daiktai svetainėje kaipmat išsibarsto, nebėra grąžinami į savo vietą? Vienas patikimiausių sprendimų – minimalistinis svetainės interjeras. Žinoma, toks interjeras neišmokys tiesiog tvarkos palaikymo pagrindų. Tačiau pritaikę bent kelis minimalizmo principus, pajusite, kad svetainė tapo ne tik tvarkingesnė, bet ir erdvesnė.

 

Visų pirma – tinkamas fonas

Jei norite pritaikyti minimalizmo taisykles, pirmiausia turite tam sukurti tinkamą foną. Kalbame apie paprasčiausias spalvas, jų tonus. Ryškiai raudonos ar margais tapetais nulipintos sienos – ne pats geriausias pasirinkimas. Ieškokite neutralių, pastelinių atspalvių, o ornamentų geriau venkite. Patikėkite, nuobodu tikrai nebus.

 

Įvertinkite poreikius

Neretai svetainė nedžiugina gyventojų vien todėl, kad tiesiog neatitinka jų poreikių. Pagalvokite, kas svetainėje yra tikrai, neabejotinai būtina kiekvienam šeimos nariui – tiek vaikui, tiek suaugusiajam, pamąstykite, ar tų poreikių negalima kaip nors apjungti, suvienyti. Minimalistinis svetainės interjeras gali puikiai atitikti visų poreikius – tereikia kritiškai įvertinti visus elementus.

 

Ieškokite daugiafunkcių daiktų

Vienas geriausių būtų minėtai užduočiai – poreikių jungimui – atlikti yra kelias funkcijas galintys atlikti daiktai. Puikus pavyzdys – baldai. tarkime, staliukai gali būti išskleidžiami – priklausomai nuo poreikių, juos tinka naudoti ir kaip žurnalinius, kavos staliukus, ir kaip didžiulius, erdvius valgomojo stalus. Svetainėje taip pat gali stovėti spinta-lova, kurios funkcija keičiama priklausomai nuo paros meto. Sofos su miegojimo funkcija, daiktadėžėmis, pufai – dar keli tokių baldų pavyzdžiai.

 

Atrinkite turimus daiktus

Įvertinkite absoliučiai visus svetainėje laikomus daiktus, netgi baldus. Ar jie tikrai yra reikalingi? Kada paskutinį kartą juos naudojote? Ar jie visi turėtų priklausyti svetainės zonai? Svetainės interjeras niekada nebus nei patrauklus, nei patogus, jei patalpa bus perkrauta daiktais. Supraskite: kuo jų mažiau, tuo lengviau kvėpuoti, atsipalaiduoti. Turėdami mažiau daiktų, labiau juos vertinsite, lengviau rasite jiems vietos.

 

Minimalistinis interjeras nėra toks, kurį sunku suformuoti. Vis dėlto pasitaiko ir tam tikrų iššūkių, ypatingai, jei anksčiau svetainėje tvyrojo visiškas chaosas. Jei norite gero rezultato, kritiškai įvertinkite kiekvieną sprendimą ir laikykitės tam tikro plano. Viskas, pradedant sienomis ir baigiant dekoro detalėmis, turi būti kruopščiai apgalvota, turėti aiškią paskirtį. Tuomet svetainėje bus išties gera būti.