namų interjeras

Kiekvienos rūšies baldai turi savo funkcijas. Virtuvės baldai sukurti patogiam valgymui bei maisto gaminimui, vaikų baldai turi būti parinkti ne tik pagal funkciją, bet ir stilių, svetainė privalo pasižymėti jaukumu ir tinkamu dizainu. Vieni baldai gali pagaminti iš skirtingų medžiagų. Mediniai, metaliniai, plastikiniai ir kitų rūšių baldai pasižymi vis kitokiomis savybėmis. Pavyzdžiui, odiniai baldai yra išskirtinio dizaino, o minkšti baldai patrauklūs savo patogumu.

 

Kodėl vertėtų rinktis odinius baldus?

• Jei oda tikra, baldai bus ypač patvarūs ir ilgaamžiški, todėl net investuojant daugiau dažnai sutaupoma kitoms išlaidoms. Vis dėlto šie baldai nėra tinkami augintinių šeimininkams, kadangi juos gali subraižyti. Taisymas maždaug neįmanomas, todėl būtina patiesti pledą arba dresiruoti savo gyvūnus.

• Lengvas nuvalymas. Valymas šių baldų ypač paprastas – trupinius, dulkes ar kitas šiukšles galima nuvalyti su skuduru arba dulkių siurbliu. Augintinių pūkai arba šeriai taip pat lengvai nuvalomi. Neįsigėręs skystis taip pat skubiai nuvalytas gali palikti nei žymės. Daug priklauso, kokią odą renkamasi, kadangi viena oda gali pasižymėti skirtingomis savybėmis.

Odiniai baldai ypač tinka moderniam dizainui. Tamsios rudos spalvos derės prie bet kokio namų interjero dizaino. Šios rūšies baldai pasižymi lengvu derinamu su jau turimais baldais. Vieni baldai gali būti aptraukti pakaitalu, todėl vertėtų pasidomėti iš ko pagaminti baldai, kad nebūtų apsigauta.

• Natūrali oda gali būti struktūrinė, presuota, kenetic ir kitų rūšių. Eko oda, nors šiuo metu vis dažniau naudojama, vis dėlto lengvai ir greitai nusitrina, viduje įmontuota medžiaga išlenda ir panašiai. Natūrali oda yra daug labiau patvaresnė, todėl prieš pirkimą vertėtų pasidomėti, kuo pasižymi kiekviena rūšis.

 

Kokio oda dažniausiai naudojama?

Jaučio oda viena iš populiariausių priemonių aptraukti baldą, todėl odiniai baldai šiuos rūšies labiausiai vertinami specialistų ir pačių pirkėjų. Pakaitalai šios odos nepasižymi nei patvarumu, nei patogumu, todėl būtina įsitikinti, kad pirkinys yra tikrai tikros odos. Natūrali oda yra ilgaamžiška, patvari bei lengvai nusivalo kitaip kitos medžiagos sukurti baldai.