sviestuvas minimalistiniuose namuose

Minimalistinis dizainas, baltos sienos, keli būtiniausi baldai ir daiktai, vienas žalias augalas bei viską apsupanti ramybė – tai dažniausiai girdimi skandinaviško interjero apibūdinimai. Lietuvoje šį stilių taip pat jau spėjo pamėgti daugelis, dabar įvairūs Švedijos, Norvegijos, Suomijos ar Danijos diktuojami sprendimai tapo mada, kurią dabar „matuojasi“ vis daugiau senos ir naujos statybos namų.

 

Kas būdinga skandinaviškam interjerui?

Pirmiausiai, tai – minimalizmas, konkrečios formos, bei natūralių spalvų gama. Norintiems įsirengti tokio stiliaus namus, reikėtų atsisakyti ypač margų minkštų baldų gobelenų, daugybės spalvų, nenatūralių medžiagų. Skandinavams patinka konkretumas, tad jie verčiau nudažys visą kambarį baltai, negu jį tapetuos tapetais su gėlėmis. Beje, baltos sienos jau tapo savotiška skandinaviško stiliaus vizitine kortele. Kitos šiam interjero dizaino tipui būdingos spalvos yra pilka, juoda, žalia. Ypač mėgstamas ir dažnai naudojamas yra medis. Įvairios medienos baldai, medinės dekoracijos, tikro medžio grindys – visa tai sukuria ypatingą vertę namuose ir juos padaro tik jaukesniais.

 

Dėmesys šviesai

Apšvietimas skandinaviškame interjere yra vienas svarbiausių veiksnių, todėl ir šviestuvai namams yra renkami ypač atsakingai, gerai apgalvojus jų funkcionalumą bei derėjimą prie kitų interjero detalių. Labiausiai tokio tipo interjere vertinami LED šviestuvai. Jais prekiaujančio salono „Ekoliumenas“ atstovai teigia, kad LED apšvietimas pasižymi įvairiais šviesos atspalviais, yra taupus, efektyvus, be to jis neįkaista. Būtent dėl paskutinės savybės LED šviestuvai yra naudojami ir vaikų kambariuose. Tačiau vien LED apšvietimu nereikėtų apsiriboti. Lygiai taip pat tinkami ir paprasti šviestuvai. Juos galima tiek statyti, tiek kabinti, tiek montuoti šalia baldų, veidrodžių ar meno kūrinių, kuriuos taip mėgsta skandinavai.

 

Šaltas jaukumas

Nors nemaža dalis vis dar įsitikinę, kad minimalistinis skandinavų dizainas yra šaltas, tokį mąstymą galima nesunkiai sugriauti pažvelgus į kelis „Lagom“ ar ypač „Hygge“ stiliaus pavyzdžius. Nors čia ir dominuoja balta spalva, yra nemažai tamsių atspalvių baldų detalėse, formos labai konkrečios, tačiau toks būstas vis tiek turi kažkokią magišką, svajingą atmosferą. Tai gali sukurti augalai, meno kūriniai, kelios dekoracijos ir, žinoma, ten gyvenantys žmonės.