šilti namai su medžio briketais

Kai keičiasi metų laikai, atrodo, kad jie ateina dar nespėjus jiems visiškai pasiruošti. Šį kartą diskutuosime, kaip savo namus reikėtų paruošti artėjant žiemos sezonui. Į tai įeina ne tik sprendimas, koks kuras jums tiks geriau: malkos, medžio briketai ar dujos.

 

Apšildykite namus

Pirmiausia, pažiūrėkite, ką namuose galite pakeisti, kad šiluma taip lengvai neišeitų iš vidaus. Galimi sprendimai:

• pakeiskite langus į tokius, kurie geriau išlaiko šiluminę varžą;
• patieskite kambariuose kilimus – jie ne tik sugeria garsus, bet ir geriau sulaiko šilumą – kai kuriais atvejais net 10 proc. daugiau;
• pasirinkite geresnius (tankesnius) langų uždengimus. Žiemos metu ne itin naudinga kambariuose turėti plonas dienines užuolaidas – geriau kabinkite storesnes, iš velveto ar panašaus audinio;
• dienos metu atitraukite užuolaidas, kad kambariai galėtų įšilti nuo saulės šviesos;
• uždarykite nenaudojamus kambarius, kad jie netrauktų šalčio;
• patikrinkite, ar nėra kokių skersvėjo vietų;
• tinkamai izoliuokite sienas.

 

Pasirinkite tinkamą kurą

Žinoma, ruošdamiesi žiemai, nepamirškite apgalvoti ir kokį kurą naudosite. Žiemai aktualu, kad kuras būtų ne tik kaitrus, bet ir ilgai degtų. Todėl pavyzdžiui, jei pasirenkamos malkos, imamas beržas, uosis ar ąžuolas. Tačiau jei norite tokio kuro, kurį būtų lengva degti, jis ilgai išlaikytų savo kaitrumą, tuomet tinkamas pasirinkimas būtų medžio briketai. Remiantis įmonės „Kuro Granulės“ informacija, jų šilumos skleidimas yra labai efektyvus, nes yra sausesni už malkas. Taip pat jie ilgai gali ir išlikti sausi, nes netraukia drėgmės iš aplinkos. Turbūt didžiausias privalumas yra tai, kad nereikia daug vietos briketams sandėliuoti.

Nusprendę kūrenti natūraliai, taip pat patikrinkite ir visą techniką: ar tinkamai parengtas kieto kuro katilas, ar radiatorių nereikia nuorinti, ar kaminas švarus. Jei visų darbų negalite atlikti patys, būtinai pasikvieskite meistrą, kuris galės jums padėti.

 

Žiema yra turbūt vienas agresyviausių sezonų, puolančių ne tik mus, bet ir mūsų namus. Todėl būtina tinkamai pasiruošti. Tai ne tik įvairūs pakitimai namie, bet ir pasirinktas kuras – norint efektyvaus šildymo, parankiausi medžio briketai.