užuolaidos, palangė, kačiukas

Įrenginėdami ar atnaujindami namus visuomet turėtume pagalvoti, kas sudarys jų dekoro esmę, kitaip tariant – kas bus jų akcentais. Pernelyg retai pagalvojama apie langus. Žavingos užuolaidos ar kita langų uždanga, švarūs stiklai, plati palangė tiesiog prašyte prašosi žvilgsnio. Tad kaip pasiekti tokį stiprų efektą?

 

Pradėkite nuo pačių langų

 

Jei norite išskirti langus, jie patys savaime turėtų būti neeiliniai. Rinkitės išskirtinius – itin didelius, nestandartinės formos, suskaidytus dalimis ir panašiai. Puikiai tinka ir tiesios įdomesni rėmai, pavyzdžiui, šviesios medienos ar net dažyti išskirtine spalva – raudona, violetine, geltona… tai bus tvirtas pamatas kitiems dekoro sprendimams.

 

Jei turite galimybę, išnaudokite ir palanges. Pavyzdžiui, rinkitės ypač plačias ir žemas. Neabejokite – jos tikrai pravers bet kuriame kambaryje.

 

Galvokite apie didžiausias detales

 

Nesvarbu, ar langai itin išskirtiniai, ar turintys tik šiek tiek savitumo. Labai naudinga pagalvoti, kaip jie bus uždengti. Tam tinka ir užuolaidos, ir širmos, ir romanetės ar kitoks įdomesnis sprendimas. Pradėkite su juo žaisti:

 

  • Rinkitės ypatingą, sodrią ir ryškią spalvą arba įmantrų raštą.
  • Dairykitės įdomesnio audimo sprendimo.
  • Žaiskite su įdomiomis formomis – pavyzdžiui, klostėmis.
  • Ieškokite kelių uždangų, pavyzdžiui, užuolaidų ir roletų.

 

Tokie sprendimai padės iškart pasirūpinti keliais dalykais – ir interjero akcentu, ir efektyvia šviesos kontrole.

 

Išnaudokite detales

 

Tam, kad langai trauktų dėmesį, naudinga pagalvoti ir apie mažesnes detales. Pavyzdžiui, plačią palangę galite dekoruoti pagalvėlėmis, netgi padėti ten jaukų pledą. Itin geras variantas yra pasistengti, kad derėtų, pavyzdžiui, pagalvėlės ar kilimas ir užuolaidos.

 

Tuomet jau galite imtis ir dar smulkesnių elementų – žvakių, knygų, netgi puodelių ar skulptūrėlių. Jei turite pomėgių, atspindėkite juos prie lango. Tikti gali net ir atremtos kelios vinilinės plokštelės ar sporto apdovanojimai. Kuo daugiau savitumo, individualumo šiai kambario daliai suteiksite, tuo geresnis rezultatas bus, tad eksperimentuokite drąsiai.

 

Iš tiesų sukurti savitą akcentą nėra sudėtinga – tereikia laikytis kelių taisyklių. Tokiu būdu kambarys galės žavėti tiek jus pačius, tiek ir svečius. O tai juk ir yra didysis atsinaujinimo tikslas, ar ne?