medžio briketai, ekologiškas šildymas

Viena iš priežasčių, kodėl vis dažniau yra pasirenkami medžio pjuvenų briketai – ekologiškumas. Tiek vartotojui, tiek įmonėms ekologija tampa vis svarbesniu veiksniu, nulemiančiu įvairius sprendimus. Todėl ne veltui natūralūs iš medžio atliekų pagaminti briketai turi augančią paklausą ir dėl to didėjančią pasiūlą.

Kūrenti briketais yra lengva ir patogu – jie gana greitai įsidega, jų peleningumas yra pakankamai mažas, juos galima panaudoti įvairiose degimo vietose. Tai reiškia, kad jie gali būti deginami krosnyse, lauže, židinyje. Akivazidu, kad šiuos suspaustus medžio stačiakampius galima naudoti ne tik keičiant centrinio šildymo sistemą namuose, bet jie taip pat naudingi kepant maistą lauke ar stengiantis užtikrinti šiltą vakarą su židiniu.

Medžio pjuvenų briketai yra „žaliasis“ pasirinkimas, mat jie yra gaminami iš medienos atliekų. Trumpiau tariant , dėl jų gamybos nėra kertami nauji medžiai, juos pagaminti galima ir panaudojus baldų ar medienos pramonėje atsiradusias pjuvenas darbo metu. Toks atliekų panaudojimas užtikrina, kad būtų panaudoti visi turimi ištekliai. Taip pat tokiu būdu yra mažinamas anglies dvideginio atsiradimas: palyginus su kiekiu, atsirandančiu iš iškastinio kuro, briketų sukuriamą anglies dvideginį išlygina planetoje esantis medžių gaminamas deguonis. Žinoma, šis kiekis nublanksta, jei yra be atodairos ir ilgalaikio plano kertami medžiai ir iš jų tiesiog gaminamas kuras jų neatsodinant.

Pasirinkus medžio pjuvenų briketus, jums taip pat mažiau reikės nerimauti dėl sandėliavimo. Šiam kurui laikyti jums nereikės statyti atskiros malkinės ar pašiūrės, prireiks tiesiog tuštesnės vietos mažai naudojamame kambaryje. Medžio pjuvenų briketai laikomi ekologiškais ir dėl tam tikrų kitų jų savybių. Pavyzdžiui, iš jų gaunama mažiau pelenų, todėl galite būti tikri, kad nereikės dažnai valyti židinio ar kūrenamosios krosnies. Taip pat dėl to mažiau apsineš suodžiais kaminas. Palyginus su malkomis, jie dega ilgiau ir kaitriau, tad bus galima mažiau pinigų išleisti šildymui dujomis.

 

Briketai – tai natūralus pasirinkimas norintiems šiltų namų. Iš įvairių medienos atliekų gaminamos kūrenimo priemonės gali lengvai sušildyti jūsų namus, juos galite panaudoti kepdami maistą ant griliaus. Nuo jų susidarys mažiau dūmų, pelenų bei suodžių, todėl galėsite rečiau valyti židinį, krosnį ar kaminą.