klasikiniai svetaines baldai

Klasikiniai baldai atrodo niekada neišeina iš mados, tai laiko tėkmės nepaveikiami baldai, kurie žmonių namuose atlieka įvairias funkcijas. Tai ne baldai, kurie yra skirti daiktų saugojimui, sėdėjimui, gulėjimui ar kitoms funkcijoms atlikti, lygiai tai pat tai ir reprezentacinės namų interjero detalės, kurios sukuria tam tikrą solidumo jausmą. Klausiate, kaip klasikiniai baldai išlaiko savo populiarumą staigiai kintančių tendencijų akivaizdoje? Atsakymas paprastesnis, nei manote – tai slypi formose.

 

Sąlyginis minimalizmas

Šiandien populiarus minimalizmas iš dalies atsispindi ir klasikiniuose balduose. Aiškios formos, linkiai ir patrauklus dizaino statiškumas sugrąžina prie pamatinių baldų konstrukcijos principų, kurie itin vertinami šiandienos perspektyvoje. Klasikiniai baldai pabrėžia ir pateisina atsakingo vartojimo idėją, nes jų ilgaamžiškumas ir gamyba ne masiniam vartojimui yra skirta sąmoningam vartotojui. Iš tiesų, argi ne geriau, vieną kartą investuoti į kokybiškus baldus ir jais mėgautis ilgą laiką, nei dažnai juos keisti ir galutiniame rezultate išleisti daugiau?

 

Formos ir gamybinės medžiagos

Naujos baldų formos turi ne tik pasiteisinti ir būti patogios naudojimui, tuo pačiu jos turi atrodyti kitoniškai, inovatyviai. Nors ši idėja dar gana gaji, tačiau pamažu matoma ir nauja tendencija: šiek tiek modernizuoti esminius baldų klasikos principus. Taip senas atgimsta nauju, o klasikiniai baldai virsta modernia klasika. Tokie baldai (Kaunas, Vilnius ir kiti didieji miestai jau pastebėjo) yra itin populiarūs.

Tokio populiarumo priežastys yra paprastos. Pirmiausia, tai forma. Antra, tai kokybiškos ir „tikros“ medžiagos (medis, marmuras, oda, kokybiški gobelenai). Trečia, tai ilgaamžė investicija, puikiai įsipinanti į bet kokį namų interjerą.

minksti klasikiniai svetaines baldai

 

Baldo forma ir jų kuriama nuotaika

Iš esmės, vyrauja du tipai: tiesios ir apvalios formos. Dažnai klasikiniuose balduose šios dvi formos persipina, tačiau viena išlieka dominuojanti. Jeigu baldai labiau turi tiesias linijas jie simbolizuoja stabilumą, tvirtumą, sukuria tam tikrą griežtumą ir taisykles kambaryje. Jei klasikiniai baldai pagaminti ovalių ir apskritų formų pagrindu – jie labiau tiks ten, kur norima sukurti svajingesnį, labiau romantizuotą interjerą. Tai labiau eleganciją ir tam tikrą „švelnumą“ simbolizuojančios formos. Todėl prieš renkantis klasikinių baldų formą, pagalvokite, kokią žinutę norite perteikti ir, kokią nuotaiką sukurti.

 

Forma visada turėjo didelę prasmę baldų estetikoje ir stiliaus perteikime. Tendencijų nesivaikantys klasikinių baldų modeliai yra unikalus pavyzdys, kaip gana statiškos formos ir kokybiška medžiaga garantuoja sėkmę ir kaskart pasipildantį klasikinių baldų gerbėjų būrį.