Klasikinio stiliaus namai

Klasikiniai baldai tinkami prie bet kokio interjero dizaino, todėl juos perkant dažniausiai nerizikuojama, kad jie vėliau išsiskirs ir netiks. Tai gali tapti paveldo dalimi, kurias vėliau galėsite perduoti savo vaikams. Būtent svarbu įsigyti kokybiškus baldus, kurie ilgai tarnautų besikeičiantiems šeimininkams. Kodėl vertėtų įsigyti šio tipo baldus? Jie niekada neišeis iš mados ir visada bus gero skonio ženklu.

 

Taisyklės perkant klasikinius baldus:

• Rinkitės daugiau nei vienos rūšies klasikinius baldus, kurie išsiskirs ir išryškins geriausias savo savybes šalia vieno kito. Klasikiniai baldai dažniausiai perduodami iš kartos į kartą, todėl pasižymi amžiumi. Vertėtų juos prižiūri atitinkamai, kad nuo drėgmės ar karščio, jie nepakeistų savo pradinio vaizdo.

Klasikiniai baldai labiausiai dera prie grindų, kurios būna sudėtos iš masyvių lentų, parketų ar akmens plytelių. Spalvos atžvilgiu geriausia rinktis tamsią rudą spalvą. Sienas galima rinktis baltos spalvos, kad namų interjeras netaptų per daug „sunkus“.

• Jei perkate šios stiliaus baldus, geriausia jei ji būna iš šių medienos rūšių: maumedžio, juodalksnio, ąžuolo, vyšnios, beržo ir kitų. Šie taurūs medienos rūšys pasižymi stabilumu, atsparumu ir ilgaamžiškumu, todėl vertėtų vengti pigios ir nekokybiškos medienos.

• Šiam stiliui reikia erdvės, todėl namai turėtų pasižymėti dydžiu ar stilius vertėtų derinti tarpusavyje. Jei norite visus namus papuošti klasikiniais baldais, atsižvelkite į tai, kad persistengus namai gali tapti muziejumi.

• Klasikiniai baldai ir buitinė technika gali derėti. Techniką vertėtų dekoruoti pagal norimą stilių, ją tarytum šiek tiek „paslepiant“. Apšvietimas namuose irgi ypač svarbus, todėl galima rinktis įmontuotus šviestuvus. Tam tikrose namų erdvėse kaip svetainėje, tikslinga rinktis sietynus.

 

Brangi investicija?

Dažniausiai šio stiliaus baldai pasižymi aukštomis kainomis, todėl kyla klausimas, ar verta juos įsigyti. Vis dėlto mokate ne tik už stilių, bet kokybę, kurią suteikia medienos rūšis. Kiekvienas baldas turi atitikti aukščiausius standartus, todėl mokate ir už dizaino sukūrimą. Kai kurie baldai vienetiniai, todėl tai prisideda prie kainos didėjimo.