karkasinis namas

Statant namus svarbu pagalvoti ne tik apie tai, kaip būstas bus šildomas žiemos metu, bet ir kaip galės išlaikyti vėsą vasaros metu. Jei būstas bus itin storų sienų, šilto stogo, vasaros metu šiluma gali išsilaikyti ir bus sunku jį atvėsinti – reikės kondicionierių, vartojančių daug energijos. Šalyje esant tiek šaltoms žiemoms, tiek karštoms vasaroms, po truputį populiarėja karkasiniai namai.

 

Statymo technologijos

Tiems, kurie galvoja, kad pasistatyti naują būstą užtruks daug laiko, turbūt turi mažai informacijos apie karkasinius namus. Priešingai nei mūriniai būstai, šie gali būti greičiau pastatomi: paprastai statyba užtrunka iki 4 mėnesių. žinoma, reikia turėti omenyje, kad jei projektas bus itin specifinis, užsakysite įrengti ir vidinį interjerą, tai gali užtrukti ir ilgiau.

Statybos greitį pasiekti leidžia skydų naudojimas statyboje. Paprastai namai, jų karkasai yra montuojami sklype. Jei yra netinkami orai, procesas sulėtėja. Tačiau naudojant skydus, jie yra paruošiami ceche: vėliau juos tereikia atvežti ir sumontuoti sklype. Reikšmės turi ir statinio kryptis, todėl pasitarkite su statybos rangovais, kad būtų geriausiai išnaudojami saulės spinduliai.

 

Statinio kokybė

Natūraliai kyla klausimas – ar greitai pastatomas produktas gali būti aukštos kokybės? Tai priklauso nuo naudojamų medžiagų, jūsų turimų poreikių. Pavyzdžiui, įmonės BakūžėLT statomi karkasiniai namai gali turėti įvairių storių skydus, skiriasi juose naudojamos apšiltinimo medžiagos kiekis.

Apšiltinti būstą naudojamas neoporas. Tai yra putplasčio atmaina, geriau išlaikanti šilumą ar vėsą viduje. Dėl to, kad jis yra tankesnis, turi infraraudonųjų absorbiklių, reflektorių, gali būti geriau išlaikoma norima temperatūra viduje. Priklausomai, kaip naudojami sluoksniai, ar dar naudojama papildoma vata, namas gali būti ir itin pasyvus. Norint užtikrinti didelį energinį efektyvumą, gali būti dedami keli neoporo sluoksniai, atskirti OSB plokštėmis.

 

Vidaus interjeras ir papildomos priemonės

Žinoma, kaip bus išlaikoma vėsa ar šiluma viduje, priklauso ne tik nuo paties statinio. Jei name nėra jokių šilumos tiltelių sienose, jie gali atsirasti dėl netinkamų langų ar durų. Būtinai įsitikinkite, kad:

  • langai nepraleidžia šilumos;
  • sumontuoti atitinkami, efektyvūs langų uždengimai;
  • nenaudojamos erdvės uždarytos;
  • kambariuose patiesti kilimai.

Pastarieji patarimai tinka ir tiems, kurie gyvena mūriniuose namuose.

 

Šilumos ar vėsos išlaikymas būste yra aktualus klausimas, kai temperatūra pasiekia ekstremumą. Tad dažnėja karkasiniai namai, kurie, tinkamai pastatyti ir įrengti, gali išlaikyti viduje norimą temperatūrą be papildomų priemonių.