Šiuo metu vis populiaresni tampa baldai, kurie sumaniai išnaudoja erdvę. Vienas iš unikaliausių ir maksimaliai leidžiančių išnaudoti Jūsų kambario erdvę baldų yra kampinė spinta. Šis baldas išsiskiria savo sugebėjimu tilpti į neįprastos formos erdves ir jas protingai išnaudoti. Šiame straipsnyje apžvelgsime šių baldų privalumus ir pasirinkimo galimybes.

 

Erdvės išnaudojimas

 

Kambario kampai statant baldus dažnai būna neužstatomi. Jie lieka tušti ir neišnaudoti. Tuo tarpu kampinės spintos yra vienas iš geriausių sprendimų norint šiuos kampus išnaudoti. Jos yra neįtikėtinai ergonomiškos, funkcionalios, talpios ir gilesnės nei įprastos spintos. Jų būna įvairių formų ir dydžių. Kampinę spintą galite įsigyti parduotuvėje arba gaminti pagal užsakymą, tačiau prieš tai būtina išsimatuoti vietą, į kurią planuojate ją pastatyti.

 

Pritaikymas

 

Renkantis kampinę spintą, būtina įvertinti, kiek vietos Jums tikrai reikės, kiek žmonių ja naudosis ir kokius daiktus joje laikysite. Kampinė spinta gali būti pritaikyta tiek drabužių, batų, kitų daiktų laikymui. Ją pirkti reiktų jau priėmus sprendimą, kas joje bus laikoma, kadangi taip lengviau bus išsirinkti, žinosite, ar Jums reikės vietos pakaboms sukabinti, ar pakaks tik lentynų ir stalčių.

 

Dydis

 

Rinkdamiesi kampinės spintos dydį, visada pagalvokite, kaip ji atrodys kambaryje. Maža spinta dideliame kambaryje gali atrodyti lyg „pamesta“, o didelė – dominuos mažame kambaryje. Todėl svarbu, kad būtų pasirinktas optimalus variantas.

 

Dizainas

 

Rinkoje siūlomos kampinės spintos yra įvairių stilių, įskaitant išskirtinius, kurie padės suteikti Jūsų kambariui individualumo ir išskirtinumo. Dažniausiai pasitaikančios kampinių spintų formos yra šios:

 

  • trikampio formos kampinė spinta. Šis modelis paprastai būna išdėstytas simetriškai palei kambario kampo sienas.

 

  • spindulio formos kampinės spintos modelis. Šios formos spintos durys gali būti išgaubtos arba įgaubtos. Tai itin stilingai atrodantis baldas, tačiau dėl gamybos sudėtingumo jo kaina yra gana didelė.

 

  • L formos kampinės spintos modelis. Tai vienas populiariausių šių spintų tipas, ypač dažnai pasirenkamas įrengti mažuose kambariuose.

 

Dažnai kampinėse spintose yra įrengtos pakabinimo arba slankiojančių bėgelių sistemos, kurios leidžia optimizuoti spintos vietą ir užtikrina Jūsų patogumą. Renkantis šį baldą būtina atkreipti dėmesį ir į jo duris. Durų išvaizdą turėtumėte rinktis pagal kambario dizaino ypatybes. Atkreiptinas dėmesys, kad veidrodinės durys vizualiai gali išplėsti kambario erdvę, o matinis spalvotas durų paviršius pabrėžia bendrą kambario dizaino spalvų schemą.

 

Nepriklausomai nuo namo ar buto ploto, žmonės rinkdamiesi baldus siekia, kad jų baldai būtų funkcionalūs, patikimi, atitiktų kambarių interjero dizaino sprendinius. Šiuo atveju, kampinių spintų pasirinkimas yra optimalus sprendimas, nes jis išspręs ne tik vietos trūkumo problemas, tačiau puikiai sugebės įsilieti į interjerą.