viengulės lovos, pasirinkimas, miegas, viengulė lova

Dažnai girdime, kad geras nakties miegas garantuoja geros dienos pradžią, todėl, kad gyvenimas būtų gražesnis, o miegas saldesnis, reikia išsirinkti kokybišką ir patogią lovą. O parinkti ją vyresnio amžiaus žmogui arba, priešingai, jaunuoliui, gali tapti gana sudėtinga užduotimi.

 

Viengulė ar dvigulė lova?

Nors populiariausios yra dvigulės lovos, dažnai susiduriama su situacija, kai tokiai lovai namuose nelieka erdvės arba ji tiesiog nereikalinga. Jei Jūsų būstas nedidelis ir jame nedaug laisvos erdvės, vertėtų apsvarstyti viengulės lovos pasirinkimą. Šios lovos dažnai populiaresnės tarp vyresnio amžiaus asmenų arba jaunuolių.

 

Kaip parinkti lovą vyresnio amžiaus žmogui?

Renkantis lovą, reikėtų atsižvelgti į jos aukštį: galite rinktis aukštesnę, po kuria galėsite pakišti daiktadėžes – tai ir praktiška, ir patogu norint geriau išnaudoti laisvą erdvę. Jei nenorite papildomai vargintis renkantis daiktadėžes, galite pasirinkti lovą su jau po ja įmontuotais stalčiais ar netgi lentynomis. Jei lovoje miegos vyresnio amžiaus asmuo, geriau rinktis lovą, kurios aukštis maždaug 55-65 cm iki čiužinio. Tai optimalus variantas, o miegančiajam nebus sudėtinga į ją įlipti ar išlipti iš jos.

 

Viengulės lovos – puikus pasirinkimas jaunuoliams

Vaikui ar jaunuoliui perkama lova turėtų būti kiek žemesnė – užtenka 45-50 cm aukščio. Jaunuoliai lovą dažnai naudoja ne tik miegui, bet ir sėdi ant jos žiūrėdami filmus, naudodamiesi kompiuteriu ar besišnekučiuodami su draugais, todėl ant jos turėtų būti patogu ir atsisėsti, ne tik miegoti.

Populiariausios viengulės lovos būna 90×200 cm dydžio, tačiau prireikus galima rinktis ir platesnę – 120×200 cm – lovą. Visgi, kokybiškai išsimiegoti pakaks ir standartinio dydžio lovos. Platesnė lova taip pat užims daugiau kambario erdvės ir bus brangesnė, todėl verta gerai pagalvoti, ar Jums reikalinga didesnio dydžio lova.

Atsižvelgiant į lovos savininką reikėtų gerai apsvarstyti ir lovos stovėjimo vietą. Vyresniam asmeniui dažnai prireikia daugiau erdvės į lovą lipant ar iš jos išlipant, todėl tarp jos ir kitų baldų rekomenduojama palikti daugiau laisvos erdvės, taip asmens judesiai nebus varžomi, bus patogiau atsigulti ar atsistoti.

 

Viengulės lovos – neabejotinai puikus pasirinkimas tiek vyresnio amžiaus žmonėms, tiek vaikams ar jaunuoliams, telieka išsirinkti ir pritaikyti ją Jūsų namuose.