Akivaizdi tiesa: kuo geresnius virtuvės reikmenis turime, tuo geriau, lengviau, greičiau sekasi gaminti. Dažnai – net ir skaniau. Visgi tų tobulų priemonių paieška nėra tokia jau lengva, kaip norėtųsi. Tam, kad atrastume tai, kas tinka labiausiai, reikia nebijoti skirti laiko. Tuomet tas pats ketaus puodas džiugins ne tik mus, bet ir kitą maisto ruošėjų kartą. Taigi, šįkart – apie tai, kaip išsirinkti gerą puodą.

 

Pirmasis kriterijus – poreikiai

 

Prieš imantis indo paieškos būtina įvertinti savo poreikius ir lūkesčius. Esminis dalykas – apgalvoti, kaip dažnai ir kiek daug gaminate. Jei pagrindinis valdytojas ir esate jūs pats, kaži, ar reikės didžiulio puodo. Juk norisi valgyti šviežią maistą. Tad tokiu atveju užteks puodo, kurio tūris – iki 2 litrų.

 

Jei gaminate šeimai, tuomet, žinoma, reikės didesnio puodo. Tiesa, tokiu atveju gali reikėti net ne vieno indo – juk patogu viename gaminti garnyrą, o kitame – pagrindinį patiekalą. Žinoma, viskas priklauso ir nuo to, kaip gaminate, kiek vietos ant viryklės turite.

 

Skonis priklauso nuo medžiagų

 

Kaip žinia, tiek plieninis, tiek ketaus (špižinis) puodas skiriasi ne tik svoriu, bet ir tuo, koks maistas juose gali būti ruošiamas. Pavyzdžiui, pastarajame nerekomenduojame gaminti rūgščių produktų, tokių kaip pomidorai. Dėl to geriausia turėti skirtingus puodus, kad visuomet galėtumėte gaminti drąsiai, nebijodami, kad kažkas nesigaus vien dėl to, kad netinka puodas.

 

Apibendrinant iki šiol aptartus kriterijus, dairantis geriausio indo reikia atsižvelgti į gaminamo maisto kiekį, patogumą. Be to, svarbu ir tai, kokius patiekalus dažniausiai gaminate.

 

Puodas – geras interjero palydovas

 

Neretai pamirštama, kad kiekvienas virtuvės reikmuo gali įsilieti į aplinką ir pavirsti efektingu dekoro elementu. Taip pat ir spalvingas ketaus puodas gali tapti dėmesio traukos centru. Esmė ta, kad tai visiškai paprasta – tereikia pasirinkti esmines spalvas, jas suderinti tarpusavyje ir visus naujus daiktus rinktis nepamirštant kompozicijos kūrimo principų. Tuomet bus nesvarbu, ar dalis daiktų ištraukta ant stalviršio, ar suslėpta spintelėse – jie visuomet atrodys dailiai.

 

Besidairant geriausio puodo dera atsižvelgti į skirtingus veiksnius. Dėl ir verta neskubėti – tik taip atrasite daiktą, krusi džiugins ne tik gera kaina, patvarumu, bet ir patogumu, dizainu.