Lovos išsirinkimas ir įsigijimas gali atrodyti gana paprasta užduotis. Tačiau pradėjus gilintis į lovų pasiūlą, dizaino ir kokybės subtilybes, suprantame, kad būtina labai aiškiai žinoti, ko norime. Siekiant išsiaiškinti savo poreikius, pirmiausia būtina apsispręsti dėl lovos ir jos čiužinio dydžio. Čia svarbu žinoti, kiek vietos erdvėje bus skiriama lovai, kokie bus patalpos, kurioje stovės lova interjero sprendimai ir kas naudosis lova, nes neabejotina, kad poros norės įsigyti dvigules lovas (kurių čiužiniai 180×200 cm ir didesnio dydžio).

 

Išmatuokite vietą, kurioje planuojate statyti lovą

 

Nusipirkus per didelę lovą mažam kambariui, ar per plačią lovą siauroms erdvėms, susidursite su gana rimta problema. Tokią lovą privalėsite grąžinti ir paieškų procesą reikės pradėti iš naujo.

 

Matuodami kambario erdvę, skirtą lovai, nepamirškite, kad būtina palikti pakankamai vietos judėjimui kambaryje, šalia lovos, durų darinėjimui. Planuodami kambario erdvę, atkreipkite dėmesį į išsikišusias palanges, sienų ornamentus, ir atsakykite sau į klausimą, ar tokios detalės netrukdys pristumti lovą prie pat sienos.

 

Standartiniai lovų dydžiai

 

Įprastai parduotuvėse prekiaujama lovomis, kurių dydžiai (pagal vidinių lovos rėmo sienelių išmatavimus) yra standartiniai:

 

 

  • Viengulė lova (tinkamiausi čiužiniai, kurių išmatavimai 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm);

 

  • Pusantrinio dydžio lova (tinkamiausi čiužiniai120x200 cm, 130×200 cm, 140×200 cm);

 

  • Karališko dydžio lova (tokioms lovoms tinkamiausi 200×200 cm ir didesni čiužiniai).

 

Kitų dydžių lovos paprastai laikomos nestandartinių išmatavimų. Dažnai tokios lovos rėmas ir čiužinys gaminami pagal individualų užsakymą.

 

Pirmenybę teikite lovoms, kurios labiausia tiktų jų naudotojams

 

Rinkdamiesi lovas, stenkitės atsižvelgti į žmonių, kurie jomis naudosis savybes, jų nuomonę. Pavyzdžiui, perkant lovą pagyvenusiam žmogui apsvarstykite galimybę įsigyti žemesnę lovą, o poros neabejotinai turėtų įsigyti dvigules lovas (kurių čiužiniai 180×200 cm ir didesnio dydžio). Vaikai gali norėti specialių lovų, tokių kaip dviaukštės lovos, arba lenktyninio automobilio formos.

 

Rinkdamiesi lovą, atsižvelkite į ateities planus

 

Apsvarstykite savo dabartinę padėtį ir ateities planus. Jei esate jaunas vienišas žmogus, turbūt norėsite ekonomiškos, tvirtos lovos, tinkančios palyginti mažoms erdvėms. Poroms, be abejonių, kad bus reikalingos dvigulės lovos. Taip  būtina įvertinti, kitų baldų, kuriuos planuojate įsigyti kambariui, padėti, dydį, išdėstymą.

 

Kokį lovos dydį pasirinktumėte, nepamirškite, kad baldas turi būti funkcionalus, aukštos kokybės, derantis su interjeru.