Įrenginėjant namus turbūt ne kartą teko pasvarstyti, kokią sofą rinktis, kad ji tiktų pagal plotį, pagamintą medžiagą ir viso kambario interjerą. Internetiniuose tinklapiuose (vienas iš tokių Amerikietiskibaldai.lt) žiūrime, ką siūlo baldų parduotuvės Kaune, Vilniuje ar mažesniuose miestuose. Dažniausiai susižavime bet kokia sofa ar kaip tik žiūrint, nesinori nei vienos. Todėl pateiksime keletą patarimų, kaip išsirinkti sofą, kuri jums patiks, tiks ir bus kokybiška.

 

Kaina

 

Iš pradžių vertėtų pagalvoti apie kainą. Turbūt iš patirties žinote, kad didelė kaina dar negarantuoja aukštos kokybės. Iš plataus asortimento už nemenką kainą neretai galima įsigyti prastą baldą arba atvirkščiai. Perkant minkštuosius baldus svarbu nors kiek išmanyti apie jų gamybą ir sandarą. Jei gamintojas yra patikimas, galite gauti išsamią informaciją apie baldo sandarą. Nežinomo gamintojo, parduodamo baldo žema kaina, kokybe reikėtų pasidomėti ypač atidžiai. Reikėtų atsižvelgti į parduotuves, nes baldų parduotuvės Kaune gali būti visiškai kitokios, nei kituose miestuose. Platų asortimentą galite rasti svetainėje Amerikietiskibaldai.lt.

 

Vidinės konstrukcijos

 

Būtinai sužinokite, kokios vidinės detalės, iš kokios medžiagos ir kaip jos pagamintos. Įsitikinkite, kad laikančioji baldo konstrukcija yra patikima ir tvirta. Patikimos medžiagos iš kurių gali būti surinkti minkštieji baldai: lapuočių mediena (kietmedis) ir klijuota fanera. Taip pat baldams tinka ir spygliuočių mediena, nes ji yra kokybiška, gerai išdžiovinta, nešakota. Gerai išdžiovinta mediena garantuoja, kad medinių detalių forma bus stabili, o naudojami baldai negirgždės. Vidinių detalių jungimo būdai: dygiuota ir klijuota mediena, metalinės sąvaržos ir varžtai.

 

Sofų grupės

 

Rinkdamiesi sofą nepamirškite, kad ji skirta sėdėti (poilsiauti), o ne kasdien miegoti. Išsilankstančias į gulimą padėtį sofas galima suskirstyti į tris pagrindine grupes:

  • Ištraukiamos į priekį.
  • Sofa – knyga.
  • Sofa su atlenkiamais šonais.

Įvertinus savo poreikius, pasirinkti tinkamiausią variantą neturėtų būti sudėtinga.

 

Minkštoji dalis

 

Baldų parduotuvės Kaune ir Vilniuje (jų asortimentą rasite Amerikietiskibaldai.lt ) specialistai siūlo atsižvelgti į medžiagą, iš kurios pagaminta sofa. Labiausiai dėvima minkštųjų baldų dalis – sėdimoji, todėl būtina pasidomėti, kaip ji pagaminta. Dažniausiai minkštoji dalis formuojama iš porolono. Baldų gamybai naudojamas ir labai elasntingas putų poliuretanas – HR porolonas. Šis porolonas pasižymi spyruokliniu efektu: labai tamprus ir ilgaamžis.

 

Baldų apmušalas

 

Renkantis baldų apmušalus reikia atsižvelgti į tai, jog jis turi būti atsparus dėvėjimuisi, neblunkantis baldinis audinys. Baldams skirti audiniai gali būti tiek natūralių pluoštų, tiek sintetiniai, tiek mišrūs, todėl būtinai pasidomėkite pasirinkto baldo apmušalų sudėtimi, kad vėliau galėtumėte pasirinkti tinkamas valymo priemones.

 

Patinkančią, tinkančią ir kokybišką baldą išsirinkti yra labai sunku, todėl nepagailėkite laiko tam, kad vėliau netektų gailėtis. Domina baldų parduotuvės Kaune, Vilniuje? Tuomet nepraleiskite progos apsilankyti svetainėje Amerikietiskibaldai.lt.