Daugelis žmonių nori, kad jų namuose vyrautų rami, svetinga atmosfera. Tam, kad susikurti tokią aplinką, išrinkti visus baldus, puošmenas, smulkias interjero detales ir suderinti kiekvieną patalpą, dažnai reikia daug pastangų ir laiko. Tačiau visą tai lengvai padaroma ir pasiekiama, jei pasikliaujama keliais patarimais ir turima kažkokia namų vizija. „Domus Lumina“ komanda pastebi, kad yra kelios esminės detalės, tokios kaip kambario spalva, užuolaidos, stilių derinimas ir daugiau, kurios gali sukurti jaukią namų atmosferą. Žemiau ir aptarsime šiuos dalykus.

 

Šiltų tonų spalvos

 

Norintiems suteikti savo namams jaukumo, svetingumo jausmą, vertėtų rinktis dažyti patalpų sienas šiltomis, pastelinių tonų spalvomis. Tai sukurs malonią atmosferą, o taip pat ir pagyvins aplinką. Tai itin pravartu mažiems kambariams, nes šilti, šviesūs atspalviai juos pašviesina ir vizualiai padidina. Prie tokių tonų lengva derinti įvairias interjero detales, kurti kontrastą.

 

Mediena

 

Tai dar vienas elementas, prisidedantis prie jaukumo kūrimo. Tokia natūrali medžiaga, iš jos pagaminti baldai, dekoracijos pagyvina kambarį ir suteikia jam gamtos prisilietimo. Dar vienas didelis pranašumas, kad iš medienos gaminami daiktai puikiai dera prie bet kokio interjero dizaino stiliaus.

 

Tekstūros

 

Atitinkamai priderintos prie šiltų patalpų tonų, įvairių tekstūrų daiktai suteikia labai reikiamo kontrasto kambariui. Kaip pastebi „Domus Lumina“ konsultantai, užuolaidos, kilimai, dekoracinės pagalvėlės ir daugiau yra puikios priemonės norintiems įrengti jaukius namus. Margi raštai, skirtingi audiniai ir medžiagos puikiai dera prie šviesių tonų.

 

Augalai

 

Pastebima, kad kaip ir mediena, augalai taip pat pagyvina kambarius, jais sukuriama rami, svetinga atmosfera. Pravartu įsigyti lengvai prižiūrimas vazonines gėles, medelius. Jei namuose yra vietos, taip pat įkurti mažą darželį, kuriame būtų galima auginti dekoracinius vaisius arba daržoves.

 

Paveikslai

 

Tai dar viena puiki priemonė, suteikti namams jaukumo. Taip užpildomos tuščios sienos ir kartu kuriama net šiek tiek žaisminga atmosfera. Didelis tokių dekoracijų pranašumas, kad galima rinktis bet kokį mėgstamą meno kūrinį ir jį pasikabinti namuose. Tai gali būti tiek modernistinio stiliaus abstraktus menas, tiek realistiniai peizažai, portretai.

 

Pasak „Domus Lumina“ komandos, įrengti jaukius namus nėra taip jau ir sunku. Tam pravarčios užuolaidos, šiltos spalvos, paveikslai ir daug daugiau. Tereikia išsirinkti norimas tonus, dekoracijas ir jas suderinti.