čiužinys 140x200, nusidėvėjęs čiužinys, senas čiužinys

Kiek anksčiau jau rašėme apie tai, kad miego kokybė tiesiogiai priklauso nuo čiužinių. Taigi, šis dalykas jau aiškus. Visgi ką daryti, kai miego pagrindas jau susidėvėjęs ir atėjo metas rinktis naują? Kas geriau – čiužinys 140×200 ar koks viengulis, o gal karališko dydžio? Padėsime atsakyti į šiuos klausimus.

 

Ar senas čiužinys tikrai blogas?

 

Kai kurie iš mūsų tikrai galėtų prisipažinti, kad jie miega arba yra ilgai miegoję ant čiužinio, skaičiuojančio net ne vieną dešimtį metų. Juk tie tarybiniai čiužiniai tikrai geri, kas jiems gali nutikti? Iš tiesų jiems nutikti gali daug kas – nuo įvairiausių dėmių, dulkių erkučių ir kitokių „svečių“, iki paprasčiausio susigulėjimo, „duobių“ susidarymo. Tad jei jūsų čiužinukas atrodo prastai, yra nelygus, o ant jo pamiegojus kaskart skauda visus sąnarius ir raumenis – kaltas ne jūsų, o būtent čiužinio amžius.

 

Svarbiausia – dydis?

 

Kai kurie mano, kad ieškant naujo čiužinio užtenka tiesiog išmatuoti senąjį ir paieškoti identiško. O kai kurie net ir to negali padaryti – tiesiog pamiršta ir parduotuvėje kliaunasi intuicija ar atmintimi, bando spėlioti. Ir, aišku, nepataiko, nusivilia. Čiužinio dydis – be galo svarbus. Įvertinkite lovos rėmus, pamatuokite, kokio aukščio yra grotelės, jei tokios yra.

 

Visgi jei aišku, kad jums reikalingas, pavyzdžiui, čiužinys 140×200, tai dar ne viskas. Dydis šiuo atveju yra vienas lemiamų kriterijų – pabrėžiame, kad vienas, o ne vienintelis. Tad labai svarbu tolygiai paskirti dėmesio ir kitiems čiužinio ypatumams.

 

Kaip ant debesies ar kaip ant akmens?

 

Kažkada labai seniai čiužiniai būdavo užpildomi šiaudais ar net grikių lukštais. Laimei, tie laikai praėjo ir mums nebereikia bandyti išsimiegoti ant tokio grubaus pagrindo. Tačiau tai nereiškia, kad visi čiužiniai šiandien yra minkšti, o tie, kurie kieti – blogi. Iš tiesų tai irgi vienas labai svarbių kriterijų.

 

Viską lemia keli veiksniai: jūsų svoris, tai, ar mėgstate miegoti vieni, jūsų nugaros ir kitų sąnarių, raumenų būklė. Visi šie dalykai nulemia, ar geriau ir sveikiau išsimiegosite ant kieto, ar ant minkšto čiužinio. Laimei, čiužinys 140×200 gali būti ir visiškai minkštutėlis, ir gana kietas.

 

Nenuvertinkite čiužinio svarbos. Jei tikrai esate pasiryžę miegoti saldžiai, skirkite dėmesio viskam, ne tik kainai ar spalvai. Juk nuo to, kaip išmiegosime, iš tiesų ir priklauso gyvenimo kokybė.