žoliapjovės traktoriukai

Šiandien žoliapjovių rinka – ypač plati, o rasti galima kelis skirtingus ne tik žoliapjovės modelius, bet ir tipus. Štai apie juos pirkėjai dažniausiai žino mažiausiai. Skirtumas tarp trimerio ir žoliapjovės – aiškus, o štai, kada ir kuria rinktis – daug keblesnis klausimas. Tad šįkart plačiau aptarinėjame kelis skirtingus šios vejos priežiūros tipus.

 

Žoliapjovės-traktoriukai

Ši įranga beveik visada patraukia pirkėjų dėmesį. Juk atrodo taip patogu sėstis į patogų važinėjantį traktoriuką ir puse dienos tiesiog važinėti ratais pjaunant žolę. Taip, toks vejos tvarkymo variantas vilioja daugelį, tačiau šio tipo įranga nuosavo namo kiemui ne visada yra tinkama. Dažniausiai žoliapjovę traktoriuką specialistai rinktis rekomenduoja turint itin didelį kiemą, sodą arba prižiūrint futbolo stadioną, golfo laukus. Visgi, jei sodybos veja tokio dydžio, kad pjaunant įprasta žoliapjove užtruktumėte visą dieną, traktoriukas padėtų sutaupyti nemažao laiko.

 

Akumuliatorinė žoliapjovė

Vertėtų pastebėti, kad žoliapjovės traktoriukai niekaip negalės apvažiuoti aplink medelius, krūmus ir gėlynus. Šiuo atveju, labiau tinkama yra mažutė akumuliatorinė žoliapjovė, kurios pagalba galima sutvarkyti sunkiau prieinamas vietas, apsaugant gėlynus ir jaunus medelius nuo galimų pažeidimų.

 

Benzininė žoliapjovė

Benzinu varoma įranga, kaip ir traktoriukai, labiau reikalinga dideliuose kiemuose ir soduose. Akcentuoti vertėtų ir tai, kad šio tipo įrangą naudoti siūloma tuomet, kai žolė yra aukštesnė. Tokia, kurios neįmanoma tvarkingai nupjauti su akumuliatorine žoliapjove. Tai gali būti užžėlusios pakelės, sodo patvorys.

 

Vejapjovė robotas

Tiems, kurie dažnai neturi laiko, o savaitgalių tobulai vejai pasiekti aukoti visai nenori, siūloma rinktis robotizuotą įrangą. Šią užprogramavus galima pamiršti apie vejos priežiūrą, o savaitgalius ramiai leisti ant sofos, kol robotas nupjaus veją tiksliai ir nepriekaištingai. Toks pasirinkimas kartais yra netgi geresnis variantas nei žoliapjovės traktoriukai. Ir visgi, robotas negelbės ypač didelio ploto sode.

 

Žoliapjovės pasirinkimas – nėra pats lengviausias reikalas. Atsižvelkite į svarbiausius kriterijus ir tai, kiek laiko galite skirti savo kiemo priežiūrai. Tobula veja dažnai reikalaus arba daug laiko ir pastangų, arba nemažai finansų. Kartais geriau investuoti į geresnę įrangą, kad sutaupytumėte laiko.