Anksčiau statybvietėse, norint pakelti didelius kiekius betono, tam buvo naudojami kranai. Pagrindinis iššūkis buvo tas, kad kranas vienu metu galėjo pakelti tik vieną kaušą, kuriame telpa ne tiek daug šios masės. Taigi, reikėjo mašinos, kuri tai galėtų padaryti greitai bei efektyviai. Taip atsirado betono siurblys. Kitais žodžiais tariant, betono siurblys naudojamas perkelti, patiekti skystą betono masę ten, kur jos reikia statybvietėje. Todėl tai yra itin svarbi kiekvieno statybų projekto dalis.

 

Kaip jį galima panaudoti

 

Tokie siurbliai panaudojami įvairiose situacijose skirtingais tikslais. Ši įranga:

 

  • Geriausias būdas greitai supilti betoną į reikiamą vietą.

 

  • Sunaudoja mažiau vandens, palyginti su kitomis betono liejimo technologijomis. Taigi, iš čia pilamas betonas, sukietėjus, neįtrūks, nesuskilinės ir išlaikys savo stiprumą.

 

  • Sudėtingose vietose, kaip itin aukšti pastatai, dangoraižiai ar izoliuotos betoninės sienos, yra žymiai tikslesni. Todėl lengviau manevruoti ir pasiekti keblias vietas.

 

Betono siurblys pasižymi ne tik efektyviu darbu, bet ir kitais naudingais aspektais, dėl kurio darbai statybvietėse atliekami greičiau.

 

Pranašumai

 

Ši technika turi kelis vertingus aspektus, dėl kurių betono darbams verta rinktis būtent ją:

 

  • Betono pylimas tampa paprastesnis ir greitesnis. Dėl to neatidėliojami svarbūs projektai.

 

  • Užtikrinama, kad betonas lengvai patektų į neprieinamas vietas. Taigi, jei norite išpilti šią masę ant aukšto pastato ar į pamato plokštę, šis siurblys jį čia lengvai patiekia be jokių išsiliejimų ar nuosėdų.

 

  • Ši įranga sumažina darbo jėgos poreikį, reikia mažiau tvarkyti aplinką, kadangi betonas gali būti tiesiai pilamas į norimą vietą. Taip sutaupoma energijos ir išvengiama papildomų išlaidų.

 

  • Betono siurblys patogesnis, nei pasenęs maišymo ir pylimo metodas, nes reikiamos dalys pasiekia viršutinę konstrukcijų dalį. Taip betonas išpilamas tokiose vietose, kurių nepasiekia kitos rūšies įranga.

 

  • Didesnis tikslumas ir kokybiškas betono klojimas. Darbų metu sunaudojama mažiau medžiagų.

 

  • Betono klojimui visiškai neturi įtakos oro sąlygos.

 

Apibendrinant, šių priemonių naudojimas turi daug svarių pranašumų bet kurioje statybų vietoje, ar ji būtų maža, ar didelė. Todėl negalima paneigti to fakto, kad betono siurbliai – vieni efektyviausių ir ekonomiškiausių betono klojimo įrenginių, kuriuos turime šiais laikais.