Kiekviena šalis turi savitumą ir bruožus, kurie apibūdina vietinius ir jų skonį. Net ir renkantis namų interjerą dauguma žmonių renkasi panašius dalykus. Šiuo metu lietuviai ypač vertina praktiškumą, natūralumą. Kai kurie gyventųjų net ir taupiai gyvenant renkasi prabangius daiktus. Mažos virtuvės badai turi pasižymėti talpumu, kad tilptų visi įrankiai, puodai ir kita.

 

Kuo pasižymi lietuvių namai?

• Natūraliu apšvietimu. Dideli langai suteikia namams daugiau šviesos ir šilumos. Tai ypač svarbu, nes mūsų klimatas pasižymi šaltumu, drėgme. Šalyse, kur saulė ir geras oras kasdienybė dažniausiai renkamasi maži langai. Dideli langai namams taip pat suteikia daugiau vizualios erdvės. Gamtos pojūtis svarbu, kad žmogus jaustųsi pailsėjęs, todėl namuose reikėtų įsigyti augalų.

• Skandinaviškas stilius. Šis stilius ypač mėgstamas Šiaurės Europos šalyse, kur dominuoja melsvos, matinės spalvos. Šio stiliaus bruožai: natūralumas, jaukumas ir praktiškumas. Mažos siauros erdvės nekelia problemos, kadangi baldų kiekis siekiamas minimalus. Mažos virtuvės baldai turi būti pasirenkami kruopščiai.

• Svarbi – išore. Nors skandinaviškas stilius siekia, kuo santūresnės išvaizdos, vis dėlto lietuviai dažniau renkasi puošnius, kitokius stilius. Vertinama tvarka ir taisyklingumas. Lauke dažnai sodinamos gėlės, pastatomas suoliukas. Jei siekiamas puošnumas galimas fontanas arba skulptūra.

• Balta spalva. Viena iš dažniausiai pasirenkamų spalvų tiek renkantis sienas, tiek baldus. Vis dėlto tokiuose namuose būtinos ryškios detalės, kad namai netaptų nuobodūs. Tam naudoti galima ryškias detales ir dekoracijas. Prie baltos spalvos dera juoda, pilka spalvos, nors galima rinktis ir ne tokias tradicines spalvas. Pavyzdžiui, tinka raudona, oranžinė arba žalia spalva.

• Kuo mažiau nereikalingų baldų. Lietuvių namai pasižymi su vis mažesniu baldų skaičiumi. Mažos virtuvės baldai turėtų būti talpūs, kad būtų kur susidėti daiktus, tačiau naudojami tik reikalingiausi.

• Tvarkingi, švarūs namai. Palyginus su kitomis šalimis lietuviai mėgsta tvarką, todėl labai retai renkasi bohemišką stilių, nes jis pasižymi suplanuota netvarka. Kai kurie kambariai tikslingai sujungiami, pavyzdžiui, virtuvė su svetaine, miegamasis su persirengimo kambariu. Tai padeda išnaudoti daugiau vietos, namai tampa erdvesni.