dieninės užuolaidos, namai, interjeras

 

Nors užuolaidų rinkimasis nereikalauja daug laiko bei pastangų, visgi tinkamai pasirinktos jos gali turėti daug įtakos ir bendram namų vaizdui, ir jaukumui. Be to, jų kokybė užtikrina ilgaamžiškumą ir gerą estetinę būklę, kas ypač svarbu jas kasdien matant ir naudojant. Tad tiek naktinės, tiek dieninės užuolaidos neturėtų būti įsigytos aklai. Verta apžvelgti keletą aspektų, kurie padės nesuklysti jas renkantis.

 

Atlikite tikslius matavimus

 

Pamatuoti langų aukštį bei plotį ir tada ieškoti tinkamų užuolaidų yra lengva, tačiau prieš renkantis išsiaiškinus aiškų, tikslų pačių užuolaidų dydį nepriekaištingas rezultatas bus užtikrintas. Norint sužinoti kokių užuolaidų reikės, pamatuokite lango plotį ir padvigubinkite ar patrigubinkite gautus matmenis. Šis metodas pakankamai paprastas, tačiau užtikrina, kad užuolaidos nebus per siauros. Kalbant apie ilgį, šis pasirinkimas priklausys nuo to, koks stilius Jums patinka.

 

Apsispręskite dėl užuolaidų stiliaus

 

Nuo pasirinktos medžiagos priklausys užuolaidų ilgio pasirinkimas bei tai, kaip šios kabės. Tiek naktinės, tiek dieninės užuolaidos turėtų būti derinamos prie namų interjero dizaino, taip bus paprasčiau pasirinkti tinkamą tekstūrą, spalvą, raštą. Šilkas užtikrina tam tikrą blizgesį, kuris kiek tinkamesnis formaliam interjerui, tačiau kambariui suteikia daug elegancijos. Kitos tokios medžiagos kaip aksomas, tiulis ar veliūras yra nesenstančios ir visuomet madingos, tereikia atsižvelgti į asmeninius savo pomėgius bei skonį.

 

Nepamirškite funkcionalumo

 

Tinkamai parinktos užuolaidos pasižymi ne tik skoninga bei elegantiška išvaizda, bet ir funkcionalumu, praktiškumu. Naudojant jas vietoje žaliuzių, šios suteikia apsaugą nuo šviesos patekimo pro langus ir sutaupo energijos. Storesnės, izoliuojančios užuolaidos sumažina vėjo jutimą ar esant poreikiui palaiko namus vėsius, kadangi užkerta kelią orui išeiti pro langus. Nors permatomos, kiek plonesnės dieninės užuolaidos daugeliu atvejų yra dekoratyvinės, visgi tinkamai pasirinktos jos taip pat užtikrins apsaugą nuo intensyvių saulės spindulių bei šilumos patekimo.

 

Atsižvelgus į šiuos aspektus tampa aišku, kad renkantis užuolaidas nereikėtų ignoruoti jų praktiškumo bei funkcionalumo. Išsirinkus prie namų interjero derančias užuolaidas šios užtikrins galimybę mėgautis jaukia atmosfera bei patogiu laiku namuose su šeima.