reklaminiai maišeliai, šiukšlių konteineris, užteršta aplinka

Ekologija – šiandien itin aktuali ir svarbi tema. Vis daugiau žmonių skiria dėmesį rūšiavimui, stengiasi mažinti vartotojiškumą. Sukurti išties reikšmingą pokyti gali kiekvienas iš mūsų, tiesiog reikia pasirinkti tinkamas priemones. Viena iš paprasčiausių ir pirmiausių, padedanti apsaugoti gamtą, daugkartinių maišelių naudojimas. Tai gali būti tiek pačių pasiūti, tiek reklaminiai maišeliai, kuriuos galbūt gavote dovanų. Tokį jūsų pasirinkimą gali nulemti ne vienas veiksnys.

 

Kaina, kuri atsiperka

 

Tai viena iš pirmųjų priežasčių, kodėl verta rinktis medžiaginius maišelius. Galbūt namuose turite patvaraus audinio, kurio nenaudojate? Tokiu atveju galite patys pasisiūti daugkartinio naudojimo maišelį, kuris jums nieko nekainuos. Perkant parduotuvėje jis dažniausiai bus brangesnis už įprastą plastikinį, tačiau įsigijus jį nebereikės pirkti vienkartinių plastikinių maišelių, kurie kainuoja bent jau 10 centų. Be to, juos reikia pirkti beveik kiekvieno apsipirkimo metu, taigi medžiaginis maišelis tikrai atsiperka.

 

Išskirtinis ilgaamžiškumas

 

Paprasti plastikiniai maišeliai, pagaminti iš polietileno, panaudojami tik vieną kartą, o po to išmetami. Šiek tiek ilgaamžiškesni yra polipropileno, kurie, teigiama, turėtų būti panaudojami bent keturis kartus. Medvilniniai rankų darbo ar reklaminiai maišeliai gali būti panaudojami daugiau nei 700 kartų.

 

Tvari gamyba

 

Medžiaginių daugkartinių maišelių gamyba yra daug paprastesnė ir neturi tokio neigiamo poveikio aplinkai kaip vienkartinių. Gaminant plastikinius maišelius sunaudojama daug naftos ir gamtinių dujų. Toks šių neatsinaujinančių šaltinių naudojimas gali prisidėti ir prie kuro kainos kilimo. Teigiama, kad tokiam plastikinių maišelių kiekiui, kurį JAV gyventojai sunaudoja kiekvieną dieną, pagaminti reikia 12 milijonų barelių naftos.

 

Neteršia aplinkos

 

Priešingai – plastikiniai maišeliai gali nesuirti nuo 15 iki 1000 metų, priklausomai nuo aplinkos. Nustatyta, kad 1 milijonas paukščių, 100 000 vėžlių ir nesuskaičiuojamas skaičius kitų jūros gyvūnų kiekvienais metais miršta prariję plastiko maišelius. Gyvūnai sumaišo plaukiojantį plastiką su valgomomis medūzomis ar planktonu. Vos tik prarijus, plastikas užblokuoja virškinimo traktą ir gyvūnas miršta badu.

 

Reklaminiai maišeliai ar jūsų pačių pasiūti gali būti puiki priemonė, padedanti tausoti aplinką ir išlaikyti ją tvakingą. Tai daug nekainuoja, tačiau gali žymiai prisidėti prie ekologijos kūrimo.