svetainės baldai, sofa, namai

Renkantis svetainės baldus, nesvarbu, ar norite įprasto, ar nestandartinio varianto, turbūt pats sunkiausias darbas yra išsirinkti, kokios medžiagos jie turėtų būti. Dažnai yra prisibijoma medžiaginių svetainės baldų, nes yra atsiradę mitas, jog medžiaginius baldus yra sunku išvalyti ir sudėtinga prižiūrėti. Taigi, dabar pateiksime keletą faktų, kaip labai greitai ir be jokių sunkumų turėtų būti prižiūrėti medžiaginiai svetainės baldai.

 

Būtinas švelnumas

 

Pirmiausia, elkitės švelniai. Jeigu kažką papylėte ant medžiaginių baldų, nereikia pasiėmus šlapią rankšluostį itin intensyviai trinti dėmę. Toks valymo būdas tik dar labiau gali pakenkti baldo kokybei. Atsiradus dėmei ir ilgai intensyviai ją trinant, ji gali įsigerti dar labiau į medžiagą bei gali susigadinti baldo kokybė.  Taip  svetainės baldai gali būti sugadinti. Geriausias būdas išvalyti dėmę – užpilkite ant jos dėmių valiklį ir leiskite jam įsigerti. Tada lengvu, vienkartiniu mostu nuvalykite šluoste – tai padės pašalinti dėmę lengviau ir nepažeidus audinio. Be to, valydami nenaudokite aštrių šepečių ar šiurkščiavilnių skudurėlių – taip svetainės baldai taip pat gali būti pažeisti.

 

Apie tai atsiliepia ir Roma Domeikaitė. Ji sako: „Kažkada netyčia ant medžiaginių baldų išpyliau sulčių. Pagalvojau, jog patrynus su šepečiu, svetainės baldai bus išgelbėti. Deja, taip nebuvo. Teko keisti visą baldų komplektą. Jau geriau būčiau gyvenusi su dėme.“

 

Plauti su vandeniu – negalima

 

Taip pat, žmonių pasakojimuose galima išgirsti mitų, kurie teigia, jog visada gali padėti vanduo. Deja, tai nėra tiesa. medžiaginių baldų su vandeniu negalima valyti iš viso, nes įsigėręs ir išdžiuvęs vanduo palieka dideles dėmes. Tuomet kyla klausimas, kaip medžiaginius baldus nuvalyti? Visada į pagalbą atskuba šlapios servetėlės. Jos suteikia tiek drėgmės, kad užtektų nuvalyti paviršių, tačiau nesuteikia tiek drėgmės, kad jis įsigertų į audinio paviršių. Ši priemonė padės išsaugoti gerą medžiaginių baldų įvaizdį ir padės ilgai tais baldais džiaugtis.

 

Taigi, medžiaginiai svetainės baldai nebėra jau taip baisu, kai žinome, kaip juos tinkamai prižiūrėti. Pirmiausia, nereikia intensyviai trinti, bei naudoti per daug vandens. Taip prižiūrint galėsite ilgai turėti savo svetainės baldus tarsi naujus.