Internetas nebeatsiejama platforma tiek namie, tiek darbe, tiek jau bet kurioje erdvėje. Tai ypač svarbu pastebėti, kad dažnai žmogus net nesusimąstęs apie tai tampa priklausomas nuo jo. Kaip to išvengti ir tinkamai naudotis šia funkcija? Interneto planai penki.lt – gali padėti kontroliuoti interneto galią ir laiką, kurį praleidžiate prie kompiuterio ir išmaniojo telefono.

 

Saugus interneto vartojimas – kaip to pasiekti?

• Stebėkite laiką. Rekomenduoti, kad ir ką veikiate internete stebėti laikotarpį, kurį praleidžiate jame. Užsirašykite tai. Jei pastebite, kad jūsų praleistas laikas tik auga – tapkite situacijos valdytoju ir pradėkite mažinti jį. Apribokite laiką, kuris nėra būtinas. Pavyzdžiui, socialiniai tinklai – smagi pramoga, vis dėlto nesekant savo laiko jame galima išvaistyti labai daug laiko iš esmės darant nieką. Jei jums ši programėlė nėra būtina, ištrinkite ją.

• Anti-virusinė programa yra būtina naudojantis internetu. Kitokiu atveju naudojimosi metu internetas gali net pakenkti kompiuterio veiklai. Būkite atsargūs su tuo. Neikite į internetinės svetainės, kurios nėra saugios arba yra kopijos originalių svetainių. Interneto planai penki.lt siūlo vartoti saugiai ir naudotis tik patikimomis svetainėmis.

• Vaikus irgi būtina apsaugoti. Jei turite mažamečių vaikų, vertėtų atsargiai jiems leisti vartoti. Apsaugoti juos galima ribojant laiką, kurį praleidžia naudojantis internetu. Taip pat vertėtų stebėti jo veiklą. Be abejo tik pradedantis vaikas turi sulaukti dėmesio ir paramos. Bendraukite šia tema ir skirkite laiko būnant su juo, kai jis ar ji naudojasi internetu. Vaikų priklausomybė nuo naujausių technologijų sparčiai auga ir gali tapti nekontroliuojama. Būtina stebėti savo vaikus ir apsaugoti nuo neigiamos įtakos.

 

Būkite aktyvus ir sveikas

Pailsėkite nuo jo. Jei daug laiko praleidžiate internete, skirkite laiko, kai nuo jo pailsite. Interneto planai penki.lt gali būti įsigyti už Jums palankiausią kainą. Žmonėms svarbus ir fizinis aktyvumas bei buvimas lauke. Reikėtų nepamiršti šių dalykų. Ir blogiausiu atveju, nors trumpam išeiti pasivaikščioti kiekvieną dieną. Bet kokia veikla, kuri jums suteikia džiaugsmo neturėtų būti pamiršta.