Namai – dažno žmogaus tvirtovė, saugi vieta, kur jis grįžta pailsėti ir pabūti su savo mylimais žmonėmis. Sakoma, kad kiekvienam žmogui gyvenime reikia pastatyti namą. Tačiau ar kiekvienas tai gali? Jeigu tai būtų taip lengva, turbūt kiekvienas pasistatytume sau namus, tačiau tai ne tik reikalauja žinių ir įgūdžių, bet ir užsispyrimo. Jei mėgstate meistrauti – jums nėra svetima statybos technika. Visai nesvarbu, ar esate profesionalas, ar savamokslis – vien gebėjimo naudotis technine įranga čia nepakaks. Ar tikrai kiekvieno mūsų tikslas turėtų būti pasistatyti sau namą?

Namų svarba

 

Jau senovėje namai buvo svarbūs kiekvienoje šeimoje. Kai žmonės pradėjo gyventi sėsliai, ėmėsi kurti gyvenvietės. Iš pradžių buvo siekiama, kad pastatai būtų tvirti, atsparūs įvairioms gamtos stichijoms. Žmonės viską statė savomis rankomis, tuo metu dar nebuvo technikos, galinčios padėti tokiuose fiziniuose darbuose. Įgūdžiai ir naujos žinios buvo perduodamos iš kartos į kartą, tobulėjant žmonijai ir pastatai atrodė vis įspūdingiau, o namai įgavo poreikį būti ne tik tvirtais, tačiau ir jaukiais, gražiais. Dabar tokiuose darbuose padeda statybos technika – žmonėms nebereikia vargintis viską dirbant rankomis. Tai yra didelis laimėjimas gerokai palengvinęs statybininkų darbą, tuo pačiu leisdamas architektūriniams sprendimams tobulėti, o darbams judėti į priekį.

 

Ar kiekvienas pastatas – namai?

 

Dažnai girdime klausimą, ar namai būtinai turi turėti keturias sienas. Vargu, ar yra šio žodžio apibrėžimas – kiekvienas jį supranta ir priima skirtingai. Vienam namai yra kaime esanti sodyba, kitam butas sostinės dangoraižyje, trečiam – po atviru dangumi kartu su mylimais žmonėmis. Tikslaus paaiškinimo nėra, namai gali būti bet kur, tačiau stogo virš galvos reikia kiekvienam. O ir noras meistrauti dažnai ateina jau tada, kai turime namus – norisi pastatyti kažką savomis rankomis. Ar pačiam, ar su kitų pagalba – šiais laikais labai padeda ir statybos technika – tiek su pamatais, tiek su apdaila. Be jos darbai truktų kur kas ilgiau, o ir malonumas turėti savo namą, vargu, ar būtų toks pat didelis.

 

Nors rezultatą pasiekti gali būti sunku, nereikia pasiduoti. Kiekvienas namus suprantame kitaip – tikslaus apibrėžimo tam nėra. O ar turime per savo gyvenimą pastatyti namą – spręsti tik pačiam žmogui.