širmos

Namai – mūsų ramybės ir poilsio oazė. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad kuriant interjerą daugiausiai atsižvelgiama turėtų būti ne dizaino ypatybes, bet į komfortą ir funkcionalumą. Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio bandoma skirti ne tik baldams, bet ir langams. Vis tik, vasaros laikotarpiu langų uždangos turi bene daugiausiai įtakos mūsų komfortui. Tad šįkart Jūsų teismui – 5 skirtingi langų uždangų tipai ir jų pritaikymo galimybės.

 

Širmos

Apie širmas kalbama mažiausiai, tad pradėti sąrašą nuo jų – verta. Pirmiausia šio tipo langų uždanga daugeliui asocijuojasi senovinėmis širmomis, kurios dažniausiai buvo atliekančios persirengimo kabinos funkciją arba atskirdavo kelias skirtingas erdves. Šiandien šio tipo uždangos puikiai tinka moderniose svetainėse, minimalistiniame interjere dengiant langus. Spalvingos, valdomos taip pat lengvai kaip ir vertikalios žaliuzės. Interjero pagyvinimui ir šviesos kontrolei erdviose patalpose – pats tas.

 

Roletai

Roletus dažniausiai renkasi siekiantys modernumo, tačiau spalvingos ir praktiškai valdomos langų uždangos puikiai tinka ir klasikinio tipo interjere. Juos galima derinti su užuolaidomis, tad labai patogu tais atvejais, kai nenorima apkrauti langų sunkiomis naktinėmis užuolaidomis. Tiks ir miegamajam, ir svetainei, ir virtuvei.

 

Dieninės užuolaidos

Dažniausiai pasirenkamos baltos, tačiau tai tarsi nerašyta taisyklė, kurios visi laikosi. Visai nebūtina visada namuose rinktis baltų tarsi rūkas užuolaidų. Jos gali būti rausvos tarsi cukraus vata ir vaikystės prisiminimų. Puikiai tik mažos mergaitės miegamajam. Be to, derinant su rausvomis dieninėmis užuolaidomis, elegantiškumo kambariui suteks širmos.

 

Medinės žaliuzės

Tiems, kurie vasarą mėgsta vėsumą ir siekia išlaikyti stabilią ir nestipriai kintančią kambario temperatūrą, roletai netiks, tačiau medinės žaliuzės taps vienu geriausių sprendimų. Patogus šviesos valdymas paperka gan greitai, tačiau dar labiau paperka tai, kad medis nesugeria šilumos ir ją blokuoja, tad kambaryje net karščiausią vasaros dieną bus vėsu ir gera.

 

Romanetės

Šio tipo uždangą dažniausiai renkasi mėgstantys prabangų ir elegantišką interjerą. Vis tik net ir minimalistiniam skandinaviškam stiliui romanetės gali suteikti šiek tiek kitoniškumo. Ypač jeigu rinksitės ne baltas, o spalvingas langų uždangas.

 

Kiekvienam kambariui galima rinktis labai skirtingus variantus, tačiau daugeliu atvejų, kas dengs langus – širmos ar roletai – stipriai priklauso nuo kiekvieno asmeninių poreikių. Stilius, komfortas ir funkcionalumas ne visada yra vieninteliai pasirinkimo kriterijai.