Rimčiau pagalvojus, juk miegamajame nereikia labai daug baldų – tik dvigulės lovos, kurioje būtų patogu miegoti, na ir dar spintos garderobui susikrauti. Tačiau mažo miegamojo įrengimas vis tiek tampa šiokiu tokiu galvos skausmu. Pateikiame kelias smagias idėjas, kurias pasitelkę tikrai galėsite turėti jaukų ir praktišką miegamąjį, net jeigu jame vietos ir ne per daugiausiai.

 

1. Miegamojo komplektai sujungti su spinta.

Tai itin praktiškas pasirinkimas, kai miegamasis yra tiesiog klaikiai ankštas. Kaip tai atrodo? Spinta yra jungiama prie lovos, dažniausiai taip išnaudojama tik viena ar dvi sienos. Už galvūgalio statoma spinta su lentynomis, kuriose patogu laikyti knygas, aukščiau už spintelės durelių – patalynę. O šone, paliekant tarpą praėjimui, pastatoma dar viena drabužių spinta. Realiai, taip miegamajame yra viskas ko reikia.

 

2. Apvalios dvigulės lovos.

Dar vienas būdas sutaupyti vietos miegamajame – rinktis netradicinės formos lovą. Karališka apvali dvigulė lova gali atrodyti moderniai ir net karališkai. Vietos galbūt ir nesutaupysite, tačiau interjeras tikrai atrodys įspūdingai.

 

3. Optiškai padidinkite erdvę pasitelkę apšvietimą

Jei miegamojo komplektai užima pernelyg daug vietos ir taip mažame kambaryje, jį vizualiai padidinti galima pasitelkus tinkamą apšvietimą. Sienos arba lubos optiškai atrodys toliau, jei į šiuos bus nukreiptos šviesos. Bene labiausiai rekomenduojama tiesiog pabandyti įsirengti paslėptą sieninį ir lubinį apšvietimą. Kambarys vizualiai atrodys aukštesnis ir didesnis, o taip pat jame vyraus romantiška ir jauki atmosfera.

 

4. Nepamirškite vietos po lova.

Taip, dvigulės lovos tikrai užima daug vietos, tačiau nesunkiai galima ir čia atrasti pliusų. Jei nerandate kur laikyti patalynę, knygas ar kitus rečiau naudojamus daiktus, įsirenkite patogias lentynas po lova. Labai svarbu, kad lentynos turėtų savo dugną ir nebūtų laikomas ant pačių grindų. Taip išvengsite patalynę dažnai užpuolančio pelėsio ir nemalonios drėgmės.

 

5. Išnaudokite vietą ant palangės.

Dar viena idėja, kai kambaryje vietos šiek tiek mažoka. Kambaryje esančią palangę galite panaudoti kaip knygų lentyną arba netgi darbo stalą, jei šis reikalingas. O taip pat palangė gali būti išnaudojama ir kaip patogus naktinis „staliukas“, jei lovą pastatysite šalia lango.