oro kondicionieriai, vedinimas, namai

Ko gero sunku įsivaizduoti kaip galima mėgautis karšta vasaros diena namuose be tinkamo namų vedinimo. Kur kas maloniau grįžti į vėsius bei gaivius namus, ypatingai tiems, kurie gyvena didmiestyje. Oro kondicionieriai atlieka ne tik vedinimo, bet ir namų pašildymo darbus, todėl tai tampa vis populiaresne investicija namuose. Svarbu žinoti kaip pasirinkti tinkamą tipą bei galingumą, tad šiame straipsnyje aptarsime būtent šiuos dalykus.

 

Tinkamas galingumas

Išgirdus žodžius oro kondicionavimas iškart pagalvojame apie vėdinimą, tačiau ne apie šildymą. Šiuolaikiniai kondicionieriai atlieka abi funkcijas – gali vėdinti, sausinti ir valyti orą, bei turi daugybę veikimo režimų.

Norint išsirinkti tinkamą oro kondicionierių namuose svarbu pasirinkti tinkamą galingumą, jog jis nebūtų per stiprus ar per silpnas. Vertėtų įvertinti tai, kokie prietaisai patalpoje stovi, ar patalpa yra pakankamai sandari, koks yra langų plotas, bei, žinoma, įvertinti tai ar patalpa yra žemiausiame ar aukščiausiame aukšte.

Vienas lengviausių būdų išsiaiškinti kokio galingumo oro kondicionieriaus – padalinti patalpos plotą iš 10.

 

Tipas

Oro kondicionieriai yra skirstomi į tipus. Į tai labai svarbu atkreipti dėmesį, norint, kad pasirinktas kondicionierius geriausiai atitiktų poreikius. Jie yra skirstomi į:

  • Sieninis – tvirtinamas ant sienos, vienas paprasčiausių ir dažniausiai sutinkamų modelių.
  • Kasetinis – montuojamas į pakabinamas lubas. Jo beveik nesimato. Pasižymi didesniu galingumu nei kiti kondicionieriai.
  • Palubinis – tvirtinamas prie lubų. Puiki išeitis, jei patalpoje nėra pakabinamų lubų ir neįmanoma įrengti kasetinio arba ortakinio oro kondicionieriaus.
  • Ortakinis – po patalpą išvedžiojami ortakiai ir per pritekėjimo groteles paduodamas vėsus ar šaltas oras. Jų išorėje nesimato.
  • Grindinis – tai ant grindų pastatomas įrenginys. Dažniausiai montuojami palėpėse.
  • Mobilūs – naudojami kaip laikinas oro vedinimo sprendimas.

Kondicionierių pasirinkimas yra išties platus, todėl prieš pasirenkant reikia gerai apgalvoti kur geriausia jį būtų statyti ir koks variantas geriausiai pasitarnautų Jūsų poreikiams.

 

Tinkamas naudojimas

Oro kondicionieriai namuose turėtų būti naudojami itin atsargiai ir pagal instrukcijas. Netinkamas oro kondicionieriaus naudojimas gali sudaryti palankią terpę mikroskopiniams grybeliams vystytis, jie sukelia alergines ligas – slogą, nosies niežulį. Susidarius tokioms sąlygoms būtinai kreipkitės į specialistus, kurie užtikrins, jog Jūsų namie būtų tik šviežias oras, kuris užtikrins gerą miego kokybę palankias sąlygas ilsėtis.